Home 150 Bydlení 150 Moderní kuchyně

Moderní kuchyně

moderní kuchyně

 

Ne nadarmo se říká, že kuchyně je srdcem domova. Dávno už nejde jen o místo pro přípravu pokrmů – kuchyně se čím dál více stává hlavně místem pro společenská setkávání, kam vodíme návštěvy, a kde se po dlouhém dni sejde celá rodina. Právě tomu bychom měli při modernizaci kuchyně věnovat pozornost a vytvořit takové místo, kde se budeme cítit příjemně.

 

Jaké jsou současné trendy?

Stálé popularitě se těší bílá, která je považovaná za neutrální barvu pro kuchyňské linky. Díky moderním materiálům si můžete kuchyni vybavit ve světlých barvách beze strachu z ulpívající nečistoty a nesmývatelných skvrn. Zatímco dříve mezi neutrálními barvami vévodila béžová, v posledních letech ji nahradila šedá, která v kombinaci s metalickými spotřebiči a doplňky vytváří stylový industriální vzhled. Skvělého efektu dosáhnete kontrastem jak v barvách, tak v typech materiálů.

 

Co se týče výrazných barev, zde naprosto bezkonkurenčně vede červená, zvláště v kombinaci s černou či šedou. Oblíbená je ale také medová nebo světle zelená. Vyhledávanou se stává elegantní černá barva, která do kuchyně vnáší nádech propracovanosti. A jak jsou na tom klasické dřevěné kuchyně? Od rustikálního stylu se pomalu upouští, ale dřevo v minimalistickém, hladkém pojetí je nesmrtelné. Odstíny přírodního dřeva vytváří teplý a útulný prostor tradiční kuchyně, který se nikdy neomrzí. Mezi dřevěným kuchyňským nábytkem vévodí jemná třešeň a výborně tvarovatelný dub, ale i neotřelé kombinace s mahagonem.

 

Elegance i kvalita

Aby se vám v kuchyni dobře pracovalo, nejpodstatnějším prvkem je kvalitní, prostorná kuchyňská linka. Velkou pomocí je také logické umístění skříněk, poliček a dalších náležitostí, které respektuje prostor, jež máme k dispozici. Ideální je, pokud nábytek navíc nejen dobře vypadá, ale také dlouho vydrží, a my při tom nebudeme muset vynaložit příliš velké úsilí na jeho montáž a údržbu. To vše může být problém, zvlášť pokud se v designu takovýchto prostor nevyznáte. A tehdy přichází ke slovu odborníci – například ti ze společnosti Nábytek-Elegance.cz. Na tomto zavedeném webu naleznete kvalitní precizně zpracovaný kuchyňský nábytek ze špičkových materiálů. Vybrat si můžete kuchyňské linky v mnoha variacích barev i materiálů, a co asi potěší nejvíce, bez námahy zde pořídíte celé sestavy nábytku přímo pro váš interiér. Pokud hledáte něco konkrétního nebo chcete při zařizování kuchyně popustit uzdu fantazii, můžete si samozřejmě jednotlivé komponenty zakoupit i po kusech.

 

Máte-li v kuchyni dostatek prostoru, nebo k vaší domácnosti patří samostatná jídelna, budete potřebovat také elegantní jídelní set, který by ladil se zbytkem kuchyně. Jídelní sety se skládají z jídelního stolu a 4 – 13 židlí, podle toho, kolik prostoru máte k dispozici, a jak velkou společnost chcete hostit. Podle místa, kam chcete set umístit, se můžete rozhodnout pro klasickou nebo rohovou variantu. Také zde budete mít na výběr z různých materiálů a barev. Pro menší kuchyně se hodí stoly rozkládací. Chcete načerpat inspiraci? Navštivte Facebook Nábytek-Elegance.cz, kde můžete nejen sledovat novinky a trendy, ale také se účastnit zajímavých soutěží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářu

  Ne nadarmo se říká, že kuchyně je srdcem domova. Dávno už nejde jen o místo pro přípravu pokrmů – kuchyně se čím dál více stává hlavně místem pro společenská setkávání, kam vodíme návštěvy, a kde se po dlouhém dni sejde celá rodina. Právě tomu bychom měli při modernizaci kuchyně věnovat pozornost a vytvořit takové …

Hodnocení

Redakce

Vaše hodnocení: Buďte první!
99

Napsat komentář