urolog
Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Ženy bývají často v péči o své zdraví poněkud zodpovědnější než muži. Ti často čekají až na nějaký skutečný problém, který by je poslal k lékaři, ale na prevenci spíše nechodí. Přitom právě k urologovi by po určitém věku měli zamířit zcela určitě. Preventivní prohlídky na urologii dovedou snadno předcházet mnoha typům urologických onemocnění.

Klíčové jsou především proto, že dokážou včas odhalit zhoubné nádory.

Je to dost zásadní, neboť právě karcinom prostaty je třetím nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů. Pokud se podaří rakovinné bujení odhalit včas, značně se zvyšují možnosti úspěšné léčby. Preventivní návštěvu urologie lze rozhodně doporučit všem mužům nad 35 let. Preventivní urologická prohlídka není nic nepříjemného nebo bolestivého, ale může vám zachránit život.

Jak probíhá?

Při preventivní prohlídce s se diskutuje vaše anamnéza, dále se obvykle měří krevní tlak a odeberou se vzorky moči a krve. Následuje ultrasonografie, což je zcela bezbolestný proces. V laboratoři jsou následně vyšetřeny odebrané vzorky tělních tekutin. Při podezření na jiné závažné onemocnění se může provést také odběr spermatu nebo třeba stěry. Pokud se nějaké onemocnění prokáže, hledá se nejlepší řešení s ohledem na celkový zdravotní stav, na závažnost onemocnění a na možnosti dnešní medicíny.

Intimní potíže se řeší těžko

Muži se často za své potíže stydí a nechtějí o nich mluvit. Zejména pak, pokud jsou nějak spojeny také s jejich erekcí nebo plodností. Někdy však může být třeba i jen erektilní dysfunkce předzvěstí vážných potíží. Pokud máte znenadání potíže s erekcí, je možné, že vaše pohlavní orgány nejsou dostatečně zásobovány krví, a to ukazuje na potíže s kardiovaskulárním systémem. I proto je dobré vyšetření u urologa nikdy neodkládat, anebo se alespoň informovat o možnostech a situaci konzultovat. Brzkým řešením se můžete vyhnout vážným obtížím do budoucna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno