Nízké Tatry

Pokud zvažujete, kam letos na dovolenou, zkuste dát šanci Nízkým Tatrám. Tato lokalita láká turisty z celého Slovenska, ale i řady okolních zemí. Tento národní park se nachází mezi řekami Váh a Hron a nabízí široké možnosti, jak si užít pohodovou dovolenou ve dvou nebo i s rodinou. V Nízkých Tatrách najdete zajímavá místa, zejména pak přírodní krásy jsou neskutečné. Pobyt v hotelu Nízké Tatry vás jistě chytne za srdce a určitě se budete i v budoucnu rádi vracet.

Co nevynechat?

Po cestě do Nízkých Tater se zkuste zastavit v obci Vlkolínec nedaleko Ružomberka. Najdete zde památkovou rezervaci lidové architektury, která byla dokonce v roce 1993 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. V Demänovské Dolině byste rozhodně neměli zapomenout na dvě velmi známé a krásné jeskyně – Demänovskou jeskyni svobody a Demänovskou ledovou jeskyni. Připravte se ale na to, že ledová jeskyně už dávno není tím, co bývala – vysoké teploty a globální oteplování způsobilo prakticky úplně odtání ledové výzdoby. Přesto se jedná o velmi zajímavá místa a prohlídka vás seznámí i s mnoha zajímavými fakty.

Vyrazte na túry

Samozřejmě hlavním lákadlem Nízkých Tater i tak zůstává příroda. Nejvyššími vrcholy jsou Ďumbier, Štiavnica a Chopok. Hledáte-li nějakou zajímavou ale nepříliš náročnou trasu, vyplatí se využít hřebenovku Hrdinů SNP. Po cestě můžete načerpat síly v turistických chatách a užívat si nádherné výhledy do krajiny.

Užijte si letní radovánky

V Nízkých Tatrách je možné se vykoupat na více místech. Oblíbené jsou termální parky v Liptovském Mikuláši a Bešeňové, ale stejně tak si můžete užít koupání v Liptovské Mare, která je místními velmi oblíbená. Voda je obvykle čistá a koupání je velmi příjemné.

Nabídka hotelů a ubytovacích zařízení je nesmírně široká. Doporučujeme rezervovat hotel Chopok, který nabízí také prvotřídní wellness a další služby.

 

Zdroj obrázku: Jaroslav Moravcik / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno