zahradní nábytek

Když se blíží chladné měsíce a zima, je důležité správně zazimovat váš zahradní nábytek, aby byl chráněn před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Správná péče o zahradní nábytek v zimě prodlužuje jeho životnost a udržuje ho v dobrém stavu pro příští sezónu. Zde najdete několik užitečných tipů, jak toho dosáhnout.

Očištění nábytku a aplikace ochranných prostředků

Před zazimováním je důležité důkladně očistit veškerý zahradní nábytek. Odstraňte nečistoty, prach a listí. Umyjte nábytek mýdlovou vodou a použijte kartáč nebo hadřík na odstranění případných skvrn. Dbejte na to, abyste nábytek nechali zcela vyschnout před dalším krokem.

Některé materiály potřebují dodatečnou ochranu. Dřevěný nábytek by měl být natřen nepromokavým lakem nebo impregnačním prostředkem, který pomůže ochránit povrch před vlhkostí. Kovový nábytek by měl být pokryt nepromokavým nátěrem, aby se zabránilo rezavění.

Demontáž nebo použití ochranných plachet

Pokud je to možné, rozložte nábytek na jednotlivé části. Demontáž usnadní skladování a minimalizuje riziko poškození během zimy. Díly uložte na suché místo nebo je zakryjte vhodným materiálem. Pro přežití zimy je vhodné zakrýt nábytek speciálními ochrannými plachtami. Tyto plachty jsou nepromokavé a chrání nábytek před deštěm a sněhem. Zároveň umožňují cirkulaci vzduchu, což je klíčové pro prevenci plísní.

Skladování na suchém místě

Pokud máte možnost, ukládejte zahradní nábytek do suchého skladu, garáže nebo jiného krytého prostoru. Tím se minimalizuje expozice nábytku extrémním povětrnostním podmínkám a prodlouží se jeho životnost.

Pravidelná údržba

V průběhu zimy si občas zkontrolujte uložený nábytek. Odstraňte případné kumulující se sníh nebo vodu, která by se mohla dostat pod plachtu. Příležitostná údržba vám pomůže předejít případným problémům.

S následováním těchto kroků budete mít v zimních měsících klidnou mysl, že váš zahradní nábytek je v bezpečí a připraven na další slunečné období.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno