Matěj Stropnícky a Daniel Krejčík

 

Bývalý předseda Strany zelených a syn exministra zahraničí ČR Martina Stropnického za ANO Matěj Stropnický, který se přiznal k oblibě stejného pohlaví, společně se svým přítelem hercem Danielem Krejčíkem kupují za několik miliónu zámek s obřím pozemkem o rozloze více jak 67 tisíc metrů čtverečních.

 

katastrPodle katastru nemovitosti kupují zámek v Osečanech v okrese Příbram s přilehlým pozemkem cca 2000 m2 a okolité rozlehlé lesy s parkem, hospodářským stavením a příjezdovou plochou o rozloze více jak 67 tisíc m2. Samotný Zámecký areál Osečany byl přestavěný ze starší tvrze v polovině 16. století. V roce 1998 byl objekt zámku a park prohlášen za nemovitou kulturní památku. Zámek má tři křídla, dvě patra a sedlovou střechu s malou věžičkou. V současné době jsou několik let prováděné jen nejnutnější úpravy k udržení stavu.

V roce 2017 se prodával za 15 milionů

Uvedená nemovitost se společně s pozemkem o rozloze 30300m2, tedy o více jak 3 hektary méně, nabízela v loňském roce na realitním trhu k prodeji za 15 milionu korun. Zámek je před rekonstrukcí a náklady určitě nebudou malé.

prodej osečany

 

Naše redakce se snažila s politikem Matějem Stropnickým spojit, aby nám dal odpověď na několik dotazů. Bohužel neúspěšně a do uzávěrky nám na dotazy zaslané emailem neodpověděl i když den dříve komunikoval. Zajímalo nás především financování koupě a původ prostředků. Taky nás zajímalo, kde mladá dvojice vezme prostředky na určitě nákladnou rekonstrukci v budoucnu a samozřejmě kupní cena celého prodeje.

Otázka financování  nemovitosti mladým párem a kupní cena zůstane pro dnešek tajemstvím. V této chvíli je na katastrálním úřadu  založené řízení u kterého běží lhůta pro zápis. Tato lhůta vyprší 29.8 2018 a pokud vše půjde hladce, tak mladá dvojice Stropnický – Krejčík bude vlastnit nemovitosti za několik milionu korun. A jak bude vypadat jejich panství? Stačí se podívat na katastrální mapu.

 

  pozemky  

 

Redakce in-magazín se spojila s nezávislým makléřem odborníkem v oblasti realit, aby nám přiblížil cenu nemovitosti a upřesnil nám naše údaje.

 

Uvedená nemovitost se společně s pozemkem v roce 2017 prodávala za cenu 15 milionu korun. Lze předpokládat, že u podobné nemovitosti a vzhledem ke krátkosti prodejního času (podobné nemovitosti se prodávají i déle) se sleva z ceny mohla pohybovat v řádu dvou až čtyř milionu korun. Nutno doplnit, že v době prodeje se prodával zámek s pozemkem o polovinu menším. Prodejní cena tedy s největší pravděpodobnosti nebyla nižší než 10 milionu korun, naopak bych počítal cenu někde kolem 12 až 15 milionu.

Napsal nezávislý realitní makléř a vzápětí dodává:

Samotná nemovitost není jednoduchá, jednak svým rozložením a jednak nutností rekonstrukce. Její stav je pro takzvané „nastěhování“ v tomto čase možný jen v určité místnosti nebo křídle. U základní rekonstrukce pro udržení stavby je nutné počítat s několika miliony korun. Pokud budeme počítat  pouze fasádu, střechu a podlahy v nemovitosti. Další náklady budou představovat úpravy jednotlivých místnosti a taky okolí. Určitě se nebude jednat o levnou záležitost, ať už má být zámek cílem prospěšné služby nebo sídlem zámeckého pána. Cena nemovitostí bude snadno zjistitelná ve chvíli, kdy budou majitelé zapsání na listu vlastnictví a bude k dispozici možnost vystavení nabývacího titulu na žádost vaši redakce. Udělá to v místě příslušný katastrální úřad.

Zjistit kupní cenu bude jednoduché

Redakce in-magazín bude i nadále sledovat kroky mladé dvojice. Po zapsání vlastnictví do katastru nemovitostí nebude žádná překážka zjistit kupní cenu celé nemovitosti včetně přilehlých pozemků. Kde Matěj Stropnicky a Daniel Krajčík „našetřili“ na podobnou nemovitost bude určitě zajímat nejen nás. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno