Malé děti bývají hodně nemocné. Některé jsou nemocné více, jiné méně. Většina nových rodičů netuší, co je v prvním roce s dítětem čeká. Přijít může samozřejmě cokoli, ale následující čtyři nemoci jsou nejčastější u dětí do jednoho roku. A mnoho z nich i později. Připravit se musíte hlavně na dětské nemoci, kterých je poměrně hodně. 

Rýma 

Tohle vás jistě nezaskočí. U takto malého dítěte musíte počítat s tím, že je zapotřebí mu často vysávat nos a používat mořskou vodu pro zvlhčení sliznice. Jestli chcete svému dítěti pomoci, můžete použít také zábaly na hrudník, čepice na hlavu nebo difuzér pro zvlhčení vzduchu. Tyto stavy většinou nevyžadují návštěvu lékaře, pokud nemá dítě horečky. 

Šestá nemoc 

Od 6 měsíců do 2 let vás může potkat tzv. šestá nemoc. Často se jí také říká třídenní horečka. To není žádným překvapením, protože vysoké teploty při této nemoci trvají 3-4 dny. Využívat objednání k lékaři online se vám vyplatí hlavně na preventivní prohlídky, ale někteří lékaři vyžadují objednání i v akutních případech. Kromě šesté nemoci si dávejte pozor také na: 

  • sedmá nemoc (syndrom ruka-noha-ústa), 
  • neštovice, 
  • spalničky, 
  • zarděnky. 

Alergie 

Budete se divit, ale mnoho dětí v prvním roce života projeví na něco alergii. Očekávat ji můžete nejen na umělé mléko, ale také na potraviny. Poté, co dítě začne jíst pevnou stravu, se většinou objevuje alergie hlavně na jahody, ořechy nebo broskve. Dávejte proto pozor, jaké potraviny dáváte svému dítěti a jak na ně reaguje. Alergii ale může mít také na kosmetiku nebo prací prostředek. 

Zánět středního ucha 

Záněty uší rozhodně nejsou žádná legrace. Neklid, silná bolest v uchu a vysoká horečka nepotěší žádného rodiče. Jakmile si dítě bude hodně sahat do ucha a plakat, jděte okamžitě k lékaři. Dostanete kapky nebo sirup na zmírnění bolesti. V případě silného zánětu musí lékař ucho „píchnout“ a nasadit antibiotika. 

 

 

Zdroj obrázku: Iren_Geo / Shutterstock.com 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno