aku nářadí

Aku nářadí patří jistě do vybavení každého kutila. Naštěstí jsou doby, kdy bylo potřeba mít nářadí zapojeno do elektrické sítě, dávno pryč. I proto je ale při výběru nářadí potřeba myslet zejména na baterii. Právě životnost baterie, délka fungování na jedno nabití a technologie výroby určuje, jak pohodlně se vám bude nářadí používat. Nabídka aku nářadí je skutečně široká, tak vybírejte pečlivě. Využijete nejen klasické vrtačky nebo pily, ale snadno si vyberete kompresory nebo jiné nářadí, které se vám bude při práci doma či na zahradě velmi hodit.

Jak by měla vypadat baterie?

Na trhu jsou aktuálně nejžádanější Li-ion baterie, protože jsou malé, ale i přesto mohou mít velkou kapacitu. Vynikají také dlouhou životností a tím, že se samy nevybíjejí. Pokud tedy kupujete nové aku nářadí, ujistěte se, že má skutečně kvalitní baterii, která je zárukou bezproblémové používání. Neméně důležitá je také kapacita a doba nabíjení. Kapacita baterií se uvádí v Ah nebo mAh. Můžete si představit, že pokud je kapacita 2 Ah, vydrží dodávat proud s 1 A po dobu 2 hodin. S tímto tedy můžete počítat a představit si, jak dlouho obvykle nářadí potřebujete.

Pečujte o akumulátory

Je samozřejmě nezbytné dopřát akumulátorům potřebnou péči. Pak máte jistotu, že budou sloužit dobře a dlouho.

  • Baterie udržujte ve správné teplotě, nejlepší je od 5 do 15 stupňů Celsia.
  • Nenechávejte baterie přes léto v autě, protože vysoké teploty jim škodí a berou jim potřebnou kapacitu.
  • Při dlouhém skladování nechte baterii jen částečně nabitou, ale vyhněte se tomu, aby byla zcela vybitá.

Využijete vůbec aku nářadí?

V dnešní době už není důvod trápit se se starým nářadím, když je moderní aku tak dostupné. Aku nářadí je vhodné nejen pro profesionály, ale určitě najde využití i v případě domácích kutilů a zahrádkářů. Výhodou takového nářadí je také to, že můžete využívat jednu baterii na více nářadí. Není tedy nutné mít žádný přívodní kabel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno