tchyně nebo snacha

 

Mnoho žen, všech věkových kategorií, si toužebně přeje získat muže svých snů. Jenže k muži obvykle patří i jeho drahá matička. Proto tajně každá žena doufá, že jejich budoucí tchyně bude milá, hodná, rozumná a chápající osůbka. Žádná netouží mít za tchyni „furii“. Ono se totiž snadněji vychází s tchyní, jež vám bude, v případě potřeby, oporou. Tchyně, která své snaže bude házet „klacky pod nohy“ a při každé možné i nemožné příležitosti jí bude připomínat, že není v jejich rodině vítána, je jen ke zlosti.

Souboj tchyně versus snacha

Kdo pak má větší slovo? Tchyně nebo snacha? Vzájemný, nevraživý boj obou žen rozvracuje vzájemné rodinné vztahy a muž (manžel a syn v jedné osobě) je přímo uprostřed tohoto sváru. S manželkou se pak zákonitě bude hádat o to, co a jak matka dělá, že je k ní nespravedlivá a nemá ji ráda. Před matkou zase bude hájit činy své manželky. Obvykle to skončí buď rozvodem s manželkou, nebo rozporem s matkou, s níž se nakonec přestane zcela stýkat.

Přestože se většina snach i tchyní snaží s tou druhou, alespoň navenek, určitým způsobem vycházet, a ne vždy je to jednoduché. Jedna v druhé totiž vidí nebezpečí. Matka má strach, že jí snacha připraví o syna, a v opačném případě, má žena pocit, že je její partner maminčiným „mazánkem“ a že se tchyni nikdy nedokáže vyrovnat.

Obě ženy by si ale měly uvědomit, že neubližují jen samy sobě, té druhé, ale i dalším členům rodiny. Proto by každá z nich měla mít pochopení pro tu druhou a přestat řešit své konflikty na úkor osoby, kterou obě dvě vlastně milují. Zákeřnosti a pomluvy vůbec nic nevyřeší. Musí si své rozpory vzájemně vyříkat a najít kompromis, jež bude výhodný pro všechny strany.

Lidské vztahy jsou velmi složitou záležitostí a platí to dvojnásobně ve vztazích mezi členy rodiny.

Ta, snacha, která se svou tchyní vychází dobře, může být štěstím bez sebe. Nejenže získá jakousi náhradní maminku, neocenitelnou babičku, dobrou přítelkyni i zpovědnici a pomocnici, v případě potřeby.

Syn a manžel v jedné osobě, by měl být objektivní k oběma svým „ženám“. Obě ho totiž velmi milují a vzájemná nevražitovost mezi „dámami“ nikoho nepotěší.

Na vztahu mezi tchýní a snachou musí chtít pracovat obě. Snaha pouze jedné strany obvykle vše jen zhorší. Jedna k druhé by měla být tolerantní, chápavá, vstřícná, a přesto umět prosadit své, pokud je to důležité. Popřípadě umět najít kompromis.

Jak najít kompromis? 

Rodinné vztahy nejsou jednoduché a často jsou i těžko pochopitelné. Ale bez úsilí a snahy se však bohužel souznění nedosáhne. Musí se na tom zapracovat. Snacha nemusí svou tchyni doslova milovat, ale měla by ji alespoň respektovat, vyslechnout její názor a nelikvidovat vztah s jejím partnerem. Totéž platí i v případě tchyně. Snacha se nesnaží rozvrátit vztahy v rodině. Jen milují, obě dvě, stejnou osobu a každá svým vlastním způsobem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno