pozor přijdete o peníze

 

Na sociální sítí facebook se dá opravdu zpeněžit vše. Najdete zde bazary nábytku, aut, prodávají se zde cukrovinky, pojištění ale dokonce i obchůdky s různým licenčním oblečením a doplňky. Několik z nich o kterých bude řeč, bohužel slouží jen k vylákání finančního obnosu z důvěřivých lidí a s největší pravděpodobnosti se dopouštějí podvodného jednání.

V uplynulých dnech se na facebooku strhla doslova lavina negativních příspěvků a komentářů právě na dva podobné „licenční obchůdky“, které oboje spravuje jedna a ta sama osoba. Je jí Jana Musilová (23) Janča Musilová vystupující pod těmito profily na facebooku

janča musilová podvod

Janča musilová podvod

 

23 letá Jana Musilová v těchto skupinách vystupuje jako podnikatelka z Vysočiny konkrétně pod IČ 02677679. Z živnostenského rejstříku veřejně dostupném, lze dohledat všechny údaje včetně sídla resp. adresy dané podnikatelky. Jedná se o dvě „uzavřené“ skupiny (zatím, dle informací vytváří stále nové a nové skupiny) s názvem Licenční dětský eshop nebo obchůdek, které naleznete pod těmito odkazy.

 

Licenční dětský eshop podvod

licenční dětský eshop podvod

 

Na to by nebylo nic zvláštního, podnikat v této zemi může kdokoliv a je to jeho právo. Podnikat v této zemi a okrádat zákazníky je však něco jiného. Paní Jana Musilová na svých stránkách nabízí různé oblečení, povlečení a další věci zejména s ochrannou nebo registrovanou značkou jako je Disney a další postavičky.

 

eshop 12919853_10204521235989361_3180248016989490882_n 12920511_10204521236269368_7153746205293616411_n

 

Jana Musilová vybírá platby za objednávku, zboží nedodá a na zprávy reaguje podvodně vypracovanými příkazy z banky, které falšuje a vydává je jako vrácenou platbu za nedodané zboží. Podvedených zákazníků jsou desítky a další se objevují. Když někdo vyjádři v uvedené skupině svou nespokojenost z nedodání zboží, nebo nevrácení finanční částky je z této skupiny vyloučený a zablokovaný.

Právě několik desítek poškozených se proto rozhodlo založit stránku, kde sdělují své pocity a informace na tento podvodný prodej. V případě, že jste poškozenou osobou můžete se do skupiny zapojit zde stránka má v této chvíli zhruba 100 nespokojených nebo poškozených zákazníků.  Naši redakci se „podnikatelku“ Musilovou nepodařilo oslovit i přes snahu spojit se všemi možnými způsoby, zprávami na profil i skupinu nereaguje a i nadále nabízí zboží které nedodá, nebo za finanční obnos z objednávky se pravděpodobně snaží umořovat starší dluhy a nevrácené peníze. V těchto dnech dle informací členů skupin, kteří ještě nedostali blokaci, nabízí velké slevy a snaží se vylákat další a další peníze. 

 

Falešné potvrzení z banky o vrácení platby odesílá stejně často jako like ke svým příspěvkům. Ve chvíli kdy si zákazníci začnou stěžovat po několika dnech na to, že platba nedošla urazí se na osočování a daného zákazníka ze skupiny zablokuje. Všechny platby si nechá posílat na účet i FIO banky konkrétně číslo  2200525193/2010.

 

Janča Musilová licenční dětský obchůdekPaní Musilová je zvláštní člověk a pravděpodobně podle fotky níže lidumil 😀 Na jedné straně se snaží od lidi vylákat peníze na straně druhé nabízí nějaké „zvláštní“ služby se slevou pro seniory. Co si o této osobě myslet necháme na Vaše posouzení. Vzhledem k tomu, že se s největší pravděpodobnosti jedná o podvod nebo alespoň jednání Jany Musilové má znaky podvodného jednání se naše redakce rozhodla podat podnět České obchodní inspekci pro pravděpodobné porušování zákona o obchodech a podnikání absencí obchodních podmínek, reklamačních podmínek a dalších. Myslíme,že nebude od věci podat podnět zejména Celní správě, nakolik se může jednat o poškozování autorských práv. Náš názor je takový, že „podnikatelka“ nevlastní licenci nebo oprávnění prodávat zboží s ochrannou nebo registrační značkou. Zároveň jsme podali podnět Živnostenskému úřadu v okrese Pelhřimov k prozkoumání podnikatelských aktivit jmenované, zejména pro porušení podmínek prodeje kdy ke zboží, které se ji občas podaří odeslat nedodává faktury a s největší pravděpodobností tak dochází ke krácení daní. 

V této chvíli se skupina snaží získat podrobnější informace ohledně dlužných částek a předpokládáme, že dojde i k podání trestního oznámení pro podezření z podvodu. O celé situaci budeme informovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno