závislost

Moderní doba přinesla nejen nové technologie, ale také nové závislosti. Tou, o jejíž existenci spousta lidí ještě nemá tušení, je závislost na internetu. Jak se projevuje, kdo spadá do nejohroženější skupiny a lze s ní vůbec účinně bojovat? 

Online život není reálný, ale rozhodně může být lákavý 

Máte pocit, že online život je jednodušší, zábavnější, bezpečnější a po všech stránkách příjemnější? I to může být jedním z příznaků toho, že jste závislí na internetu. Na stránkách psychologické poradny Adicare najdete několik tvrzení. Pokud si alespoň na tři z nich odpovíte kladně, existuje u vás vysoké riziko výskytu závislosti na internetu. 

Otázky, které pomohou odhalit počínající a pokročilou závislost: 

  • Připadají vám běžné konverzace s přáteli nudné? 
  • Máte v poslední době problémy s koncentrací? 
  • Trávíte na internetu stále více času? 
  • Jste bez připojení k internetu agresivní, nervózní či neklidní? 
  • Máte v poslední době potíže se spánkem a trpíte nespavostí? 

Na kolik otázek jste si odpověděli kladně? Pokud na tři a více a jste si dobře vědomi, že na svém mobilu skutečně trávíte zbytečně mnoho času, možná nastala ideální doba na návštěvu specialisty. 

závislost

Léčba závislosti na sociálních sítích, online hrách a internetu 

Léčba závislosti na internetu probíhá podobně jako léčba dalších závislostí. Během terapie je potřeba zaměřit se zejména na sebekontrolu. Terapeut musí odhalit také to, jaká je vlastně příčina toho, že se mobil stal pro jedince tak důležitý. 

Závislost na internetu nejvíce ohrožuje mladistvé, ale nevyhýbá se ani dospělým. Jakmile tedy na sobě či na někom ve svém okolí začnete pozorovat příznaky počínající či pokročilé závislosti, neváhejte zasáhnout a přesvědčit ho k úvodní konzultaci se specialistou, třeba na již zmíněné psychologické a psychiatrické klinice Adicare v Brně. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno