vína

Moravská vína mají bohatou historii a milují je lidé z celých Čech i Moravy. Slovácko se nachází částečně na území jižní Moravy a částečně ve Zlínském kraji. Z tohoto důvodu v sobě nese zcela jiné rysy, které si můžete vychutnat v jejich víně. A navíc můžete ochutnávku spojit s výletem na Moravu. Poradíme vám, na jaký místa vyrazit, abyste si skutečně pochutnali.

Plže a Nechory

Vinné sklepy Plže pochází již z 15. století a od roku 1983 jsou památkovou rezervací. Můžete se proto těšit na kvalitní víno i nádherné okolí. Navštívit je můžete po celý rok a v letních měsících zde ochutnáte vína z místní vinice. Toto jedinečné místo spojuje vynikající víno, historii a nádherné vinice. Rozhodně proto stojí za návštěvu.

Nechory jsou vesnice, kterou tvoří jen vinné sklepy. Jde o jedinečné místo, kam by měl vyrazit každý milovník vína. Všechny budovy ve vesnici slouží na výrobu nebo skladování vína, takže budete v malém moravském ráji, který je věnovaný jen vínu.

Blatnice a Mutěnice

Blatnice pod Svatým Antonínkem má nejen malebné jméno, ale také krajinu. Během léta se tu navíc koná akce, kdy se ochutnává víno v noci pod hvězdami. Slavné je víno Blatnický Roháč. Uvidíte zde ale také další vinné sklepy, které patří do památkové rezervace.

vína

Chcete-li vidět největší vinařskou oblast Slovácka, měli byste vyrazit do Mutěnic. Obce Búdy vás vezmou na místo, kde je téměř 500 vinných sklepů. Najdete zde také zajímavé muzeum, kde se dozvíte něco nového o vínu, pálení kořalky a myslivosti. Něco takového jinde nenajdete.

Galerie slováckých vín

Poslední destinací na Slovácku, kterou byste měli vidět, je Galerie slováckých vín. Najdete ji v centru Uherského Hradiště v Jezuitských sklepech. Ochutnat tu můžete asi 150 druhů vín od 15 vinařů ze Slovácka. Všechna vína jsou lokální a najdete je zde na jednom místě. Navíc zde máte možnost pronájmu prostoru, kdybyste zde chtěli uspořádat nějakou výjimečnou událost.

Článek vznikl ve spolupráci s pánským magazínem PRO-MUŽE.CZ.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno