Home 150 Nezařazené 150 Česko-Slovenská skupina směřuje na humanitární misi do Malawi

Česko-Slovenská skupina směřuje na humanitární misi do Malawi

skupina do malawiNa svou další humanitární misi do odlehlých oblastí Afriky dnes odjíždí tým charitativní organizace International Humanity pod vedením lékařů Rastislava Maďara a Tomáše Utíkala, oba se do Malawi vrací opět po roce. Z vídeňského mezinárodního letiště zamíří přes Etiopii do hlavního města Malawi Lilongwe.

V náročných podmínkách afrického venkova bude skupina dobrovolníků plnit celou řadu úkolů, především však léčit pacienty se širokým spektrem diagnóz a bojovat s dětskou podvýživou. Součástí projektu, který probíhá v Malawi již třetím rokem je i výstavba nemocnice určené pro spádovou oblast s téměř půl miliónem obyvatel patřícím k nejchudším lidem naší planety. Za zmínku stojí, že členové mise si hradí náklady spojené s cestou a pobytem z vlastních zdrojů. Nezisková organizace International Humanity totiž využívá na pomoc chudým a nemocným každou získanou korunu.

Dobrovolníci míří do oblastí, kde není elektrická energie, internet ani mobilní signál. V jejich dosahu se bude skupina nacházet jen při průjezdu okresním městem Mchinji, které je vzdáleno několik hodin jízdy po nezpevněných silnicích. V rámci technických možností se členové mise budou z cest hlásit a sdílet své zážitky a jedinečné zkušenosti na webové stránce International Humanity http://www.pomoztesnami.cz

Je třeba dohlédnout i na další záležitosti, které naše organizace ve Fanuel spravuje. Hana Fialová bude zajišťovat koupi mobilní kliniky a věnovat se jejímu uvedení do provozu. Zároveň se setká s několika studenty, které podporujeme, navštíví školu a shromáždí vysvědčení všech „našich“ studentů.

Zároveň se chystáme „uvést do provozu“ další projekt. Jeho podstatou je založení 6ti rodinných farem (1 kozel a 3 kozy), kdy se musí rodina o mléko podělit a každou druhou narozenou kozu pak darovat chudé rodině ve vesnici, další narozené kozy může prodat či si farmu rozšiřovat. Chceme založit vždy jednu farmu v jedné vesnici v blízkosti Fanuelu. Určitě se také podíváme do rodin, které od nás v minulosti dostaly deky, moskytiéry, slepice, kozy či výhonky manioku.

Fotograficky bude vše dokumentovat Jiřina Mužíková.

Tímto velmi děkujeme všem, kteří se na pomoci s námi podílejí. Zejména sponzorům, díky kterým můžeme zachraňovat životy a opětovně provádět oční operace.

Našimi partnery jsou : Alcon ČR, Hartmann Rico, a.s. , Hipp , Phoenix Distributor léčiv, ZOO Dvůr Králové, Connea, DB Schenker, Teva Pharmaceuticals, Belupo.

Mediálními partnery : Český Rozhlas, TV Metropol, ČTK – Protext, Agentura Marka Bora – AdHog.

Kontakt:

Kateřina Znamenáčková

koordinátor projektu

e-mail: pomoztesnami@seznam.cz

Zdroj TS


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářu

Napsat komentář