vánoční strom v Praze

Vánoční strom pro Staroměstské náměstí je již připraven ozdobit největší pražské vánoční trhy. O víkendu se o jeho pokácení, stejně jako v minulých letech, postaral Jiří Vorlíček, dvojnásobný mistr České republiky v práci s řetězovou pilou, ze společnosti Husqvarna. Slavnostní pokácení smrku ztepilého proběhlo v obci Nespeky na Benešovsku.

Vítězný strom, který metropoli věnoval soukromý majitel, prošel náročným „výběrovým řízením,“ experti vybírali ze sedmnácti tipů napříč celou Českou republikou. Strom pro Prahu musel splnit několik kritérií – kromě estetického a reprezentativního vzhledu také musel projít důkladným dendrologickým průzkumem expertů z Mendelovy univerzity v Brně.

Jiří Vorlíček se zkušeně chopil kácení stromu již potřetí, tentokrát s kolegou Kamilem Holečkem podřezal nejdříve strom historickou dvoumužnou pilou československé výroby z roku 1962. Na dořezání pak použil moderní řetězové pily Husqvarna 372 XP® a Husqvarna 560 XP®, podařilo se tak skloubit nostalgickou minulost s moderní současností. „Každý rok je to velmi příjemná událost, která člověka předvánočně naladí. Při kácení stromu se vždy sejdou místní obyvatelé, kteří celé akci přihlížejí, a na místě je tak velmi milá a přátelská atmosféra,“ popisuje Jiří Vorlíček.

Kaceni_vanocniho_stromu_23.11 (50) Kaceni_vanocniho_stromu_23.11 (65) Kaceni_vanocniho_stromu_23.11 (106) Kaceni_vanocniho_stromu_23.11 (168) Kaceni_vanocniho_stromu_23.11 (215) Kaceni_vanocniho_stromu_23.11 (219)

Letošní strom pro vánoční trhy na Staroměstském náměstí měl výšku šestadvacet metrů a jeho stáří bylo podle počtu letokruhů určeno na 72 let. Odborníci smrk zkrátili na potřebnou výšku 22 metrů a následně byl naložen na 29 metrů dlouhou a 4,5 metru širokou přepravní soupravu, na které absolvoval převoz do centra metropole.

Strom bude slavnostně rozsvícen na Staroměstském náměstí v sobotu 29. listopadu v 17 hodin. Vánoční trhy 2014 začnou na Staroměstském náměstí 29. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2015. Podrobnosti o trzích najdete průběžně na www.trhypraha.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno