život

Mnoho lidí v současnosti utíká z velkých měst na vesnice nebo samoty. Rychlý život, neustálý stres a zahlcení sociálními sítěmi je na některé lidi příliš a potřebují od toho fyzicky odejít. Život na samotě často vnímáme jako podivný a většina z nás si to nedokáže představit. Díky dnešních možnostem to ale může být téměř stejně pohodlné, jako žít ve městě. Jak je to možné?

Elektřina a voda není vždy samozřejmost

Uprostřed lesa nemůžete očekávat, že budete mít jednoduchý přístup k elektřině a codě. Naštěstí dnes existují skvělé „off grid“ domovy, u kterých se můžete inspirovat. Veškeré energie získáte sami. Tím podpoříte nejen svou soběstačnost, ale také snížíte svou uhlíkovou stopu. Mnoho lidí chce samozřejmě komfort i uprostřed ničeho. V případě energie vám k tomu poslouží:

  • solární, vodní nebo větrná elektrárna na vlastním pozemku,
  • využití řeky, jezera nebo jiného zdroje vody v blízkosti.

Dalším faktorem, na který musíte myslet předem, je odpad. Nejlepší možností jsou žumpy, septiky nebo čističky odpadních vod. Realizace betonové žumpy Brno vám poskytne rychlou a spolehlivou možnost, jak si poradit s biologickým odpadem. Přitom stačí, když ji necháte jednou za čas vyprázdnit za určitý poplatek a můžete fungovat ve své domácnosti dál.

Soběstačnost a udržitelnost může být životní styl

Velmi důležitou součástí udržitelného života, je také jídlo. Pěstování ovoce a zeleniny je naprostým základem. V tomto ohledu budete sice volní a téměř nezávislí na obchodech, ale musíte se naučit správně plánovat, zahradničit a skladovat vypěstované suroviny. To se může zdát na první pohled jako těžký úkol, ale rozhodně se vám to vyplatí. A budete se cítit velmi svobodní.

Před samotným přestěhováním musíte hodně plánovat. A nezáleží na tom, jestli půjde o samotný dům, solární panely, montáž betonové žumpy Ostrava nebo přístup k vodnímu zdroji. Bydlení off grid na samotě vyžaduje hodně plánování, ale přinese vám vše, po čem toužíte ve svém uspěchaném životě. Budete mít svobodu, klid a mír v duši.

 

Zdroj obrázku: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno