detoxikace organizmu

detoxikace organismuČetli jste už o detoxikaci? Je to tisíce let stará záležitost, díky níž se tělo čas od času pročišťuje a zbavuje škodlivin.

Metoda, kterou znají hlavně asijské kultury, omlazuje tělo i duši a v současné době zažívá opravdový boom.

Pojďme si tedy něco povědět o potravinách, které jsou k detoxikaci vůbec nejvhodnější.

Švestka pro detoxikaci

Ano, toto zdánlivě obyčejné ovoce může pomoci do značné míry pročistit organismus. Podobně jako třeba meloun obsahuje velké množství vody (až 80 procent) a pomůže nám i se snížením krevního tlaku nebo cholesterolu. V neposlední řadě má spoustu draslíku a jódu, který v naší stravě opravdu chybí. Pokud jste diabetici, raději se ale zaměřte na nějakou jinou potravinu, to kvůli vysokému obsahu přírodního cukru.

Citron

Chcete pomoci svému zažívání a zároveň trochu nastartovat metabolismus? Sklenka vody s pár kapkami citronu je pak určitě v pořádku – nejlépe ihned po ránu. A kromě jiného, citron je skvělým zdrojem vitamínu C, díky kterému budeme lépe spalovat tuky.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Zázvor

Ano, tohle určitě není pochutina pro každého. Některým lidem nezachutnají ani zázvorové žvýkačky. Přesto – zázvor dokáže usnadnit trávení většiny potravin (hlavně těch mastných), stejně tak pomůže jako prevence proti typicky zimním chorobám. A v neposlední řadě – uleví od nevolnosti, popíjet se dá ve formě čaje, ale proč si jej vlastně nedat i syrový?

Česnek

Česneková pomazánka, topinka, brambory s česnekem. Zdánlivě nezdravé potraviny, ale zdání opravdu klame. Vůbec nejzdravější je syrový – a kromě toho, že pomůže s detoxikací, má pozitivní vliv i na činnost srdce. Pokud máte rádi pálivé, tak je to doslova jasná volba!

Řeřicha

Tato zelená jednoletka se přidává nejčastěji do pomazánek, polévek či salátů. Má lehce štiplavou chuť a její lístky představují přímo extrakt vitamínů. A navíc – močopudné vlastnosti, jimiž řeřicha také oplývá, pomohou vyhnat z těla spoustu toxinů…

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj: Foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno