wellness

Dovolená může mít spoustu podob. Někdo si ji nedokáže představit bez moře, druhý bez hor. Další vyrážejí kempovat a jiní na chaty a chalupy, kde zahradničí, houbaří a rybaří. Přibývá ale i lidí, kteří dny volna tráví úplně jinak. Vyrážejí do lázní a odpočívají při masážích a dalších wellness procedurách.

Je pravda, že pokud si chcete opravdu odpočinout, je takový wellness pobyt jednoznačně správnou volbou. Ideálně samozřejmě bez dětí. Ony takové ty klasické rodinné dovolené mohou být pěkně náročné. Mnohdy zvrtnou v takovou tu dovolenou, po které všichni zúčastnění potřebují dovolenou, třeba právě tu wellnessovou. Velmi náročné v tomto ohledu bývá rodinné kempování, obzvláště pokud je jeho součástí vaření, mytí nádobí a další aktivity, které by přeci jen na dovolené měly být zapovězené. Wellness dovolená je v tomto ohledu sázkou na jistotu.

Jaký pobyt zvolit?

A jaký byste rádi? Server Spa.cz spolu s klasickými wellnesovými a relaxačními pobyty nabízí i ty aktivní, pro rodiny s dětmi, zamilované, seniory či dámské jízdy. Vybírat můžete i z pobytů last minutových i těch na prodloužené víkendy. Vůbec nejžádanější momentálně ale jsou letní pobyty. Jaký pobyt zvolit? Při odpovědni na tuto otázku  je vhodné přihlédnout ke dvěma faktorům. Spolu s jeho zaměřením a případným programem svou roli hraje i lokace. Nechcete-li se trmácet přes půlku republiky, zřejmě vyberete lázeňský pobyt poblíž svého bydliště. Například wellness Brno, to může být třeba skvělý rezort Maximus umístěný do překrásné lokality Brněnské přehrady na okraji přírodního parku Podkomorské lesy. Hlavně se ale jedná o jeden z vůbec prvních hotelů v České republice založený podle filozofie Feng Shui. Unikátní je i tamní Spa Infinit Maximus s venkovními i vnitřními termálními bazény, whirlpoolem, relaxačním bazénem a slaným venkovním whirlpoolem a jedenácti druhy vnitřních a venkovních saun. Zde zkrátka prožijete nefalšovanou dovolenou se vším všudy.

Víkendový relax, nebo wellness Pohoda?

Rádi byste wellness jižní Čechy? Máte ho mít. Nabízí se celá řada pobytových relaxačních a regeneračních balíčků. V nabídce je dokonce pobyt pro gurmány, kterému samozřejmě spolu s rozmazlovacími procedurami nechybí ani dobré jídlo a pití. Jižní Čechy navíc slibují spoustu aktivit i mimo areály lázeňských domů. Taková Třeboň přímo vyzývá k procházkám po hrázi tamního rybníka Rožmberk. Ujít byste si samozřejmě neměli ani návštěvu třeboňského zámku a některé z vyhlášených rybích restaurací.

Velmi lákavé může být i wellness Beskydy. V tomto případě čas mezi procedurami můžete vyplnit třeba výšlapem do hor, nebo do některé z tamních přírodních rezervací. Těch tu je hned několik, ať již se jedná o přírodní rezervaci Smrk či národní přírodní rezervaci Kněhyně – Čertův mlýn. Pak si budete moci být jisti, že po slastném lázeňském nicnedělání nepřiberete ani gram.

11 indikačních skupin

Trápí vás nějaký zdravotní problém? V tom případě můžete ty relaxační procedury skombinovat s těmi léčebnými. Zaměřit byste se proto měli na lázně podle indikace. Tzv. indikační seznam (k dispozici na stránkách Ministerstva zdravotnictví) rozlišuje 11 indikačních skupin. Jedná se o nemoci onkologické, oběhového, trávicího ústrojí, nemoci z poruch výměny látkové a žláz z vnitřní sekrecí, nemoci dýchacího ústrojí, nervové, pohybového ústrojí, močového ústrojí, duševní poruchy, nemoci kožní a gynekologické.

Lázně podle indikace

Různé lázně se specializují na léčbu různých onemocnění. Například pacientům s chorobami trávicího a pohybového ústrojí je praktickým lékařem často doporučován lázeňský pobyt v Karlových Varech. Mariánské lázně pak zaměstnávají specialisty na problémy s dýchacími cestami, ledvinami a močovými cestami. S gynekologickými problémy či některým z onemocnění srdce a cév hodně pacientů vyráží do Františkových Lázních. Z ostatních koutů republiky jmenujme Lázně Poděbrady specializující se na léčbu cukrovky a pohybového ústrojí či lázně Luhačovice, kde se zase léčí pacienti s nemocemi dýchacího ústrojí, trávením a obezitou.

Komplexní a příspěvkové pobyty

Samotné léčebné lázeňské pobyty se dělí na komplexní a příspěvkové. V rámci komplexního pobytu pojišťovna hradí jak stravu, tak i ubytování v lázních. Příspěvkový pobyt si pacient částečně hradí sám. O tom, na jaký pobyt má pacient právo, rozhoduje odborný lékař.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno