malé plavidla

Milujete vodu a lodě? A co takhle svůj koníček proměnit v profesi? Stát se můžete třeba kapitánem malého plavidla. Nebo toho velkého. Na řekách, jezerech i mořích. Jaké existují možnosti?

Rádi byste sjížděli řeky a jezera? Nebo si troufáte na moře. Všechny vodní plochy jsou možné, ty malé i velké. Stačí absolvovat k tomu určený kurz. Na stránkách kapitánskezkousky.cz jich najdete hned několik. Mezi nejoblíbenější patří kompletní jachtař, velké motory a lodě, velké motory, moře a malé plachty. Jaký zvolit? Záleží na tom, jakými vodami si to chcete plout.

Řeky a jezera

Vaše vodní dobrodružství doporučujeme zahájit na řece, popřípadě jezeře, ať již na sportovní motorové lodi, v obytném motoráku či výkonném vodním skútru. Ty naprosté základy si osvojíte na základním kurzu vnitrozemské plavby s plavidly s malými motory, po jehož absolvování se stanete držiteli kapitánského oprávnění „Vůdce malého plavidla“ (VMP). A až na vás malé lodě budou moc malé, budete moci se přeorientovat na ty větší (až dvacetimetrové bez ohledu na výkon motoru). S tímto oprávněním budete moci řídit jakýkoliv motorový člun a skútr. A pozor, obě tato oprávnění mají celosvětovou platnost, takže s nimi pak klidně budete moci vyrazit třeba do Amazonie. V každém případě zažeňte nutkání vydat se v zahraničí (ale i u nás) na jakoukoliv vodní plochu bez oprávnění. Hrozila by vám stejná pokuta jako za jízdu bez řidičáku. Ta přitom v některých zemích bývá hodně vysoká.

Moře

Láká vás moře? To už jsme někde jinde. Nabízí se tři typy plaveb – pobřežní, oceánská a mořská. Ty se od sebe liší vzdáleností od pobřeží, kterou s daným typem oprávnění budete moci urazit. U pobřežní to je 20 mil od pobřeží a u mořské 200 mil. Nejvyšší úroveň kapitánského průkazu je ten oceánský, který je bez limitu. Tak už víte, jaký to bude?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno