skryté zárubně

Doba klasických obložkových zárubní je skoro pryč, v posledních letech mají velkou konkurenci v podobě skrytých zárubní, které už nesplňují aktuální trendy v oblasti dveří. Dneska je in minimalismus a designová čistota, což skryté zárubně na rozdíl od těch obložkových hravě splní.  Navíc mohou být jak ve zcela bezobložkovém provedení, tak ve variantě se subtilním pohledovým orámováním.

Když se řekne skrytá zárubeň

Jak už název napovídá, jde o zárubeň, která na sebe nestrhává pozornost. Naopak. Je v jedné rovině s příčkou a umožní dveřím se stěnou přesně lícovat. Nemá klasickou obložku a je skrytá ve zdi.

Technologickým základem skrytých zárubní jsou pevné profily z eloxovaného hliníku, které:

  • Tvoří pouze vnitřní skrytý dílec, který překrývá vnější malba nebo povrchová úprava stěny (skryté zárubně ve variantě AKTIVE).

Kde můžete skryté zárubně použít?

skryté zárubněUvažujete o pořízení skrytých zárubní, ale nejste si jisti, zda je právě vy můžete doma použít? Pak vězte, že skryté zárubně AKTIVE můžete použít jak do klasické zděné stěny, tak do sádrokartonové příčky.

Podle slov Petra Paksiho, obchodního ředitele české společnosti JAP FUTURE jsou připravené na tloušťku dokončené příčky 125 mm a víc, čistý průchod pak je 600-1000 mm pro jednokřídlé dveře a 1250-2050 mm pro dvoukřídlé dveře. Výška se pohybuje buď ve standardním rozměru 1970 a 2100 mm, nebo v tom atypickém od 1975 do 3700 mm.

Skrytá zárubeň AKTIVE – řešení bez vnější zárubně

Konstrukce této skryté zárubně tvoří pevnou, a přitom skrytou hranu průchozího otvoru. Když se pro ni rozhodnete, dejte si pozor na přesnost a čistotu provedení stavebního otvoru, do kterého ji osadíte. Nezapomeňte ani na pečlivost při montáži.

Víte, že skryté zárubně můžete použít jak pro otočné dveře, tak pro ty, které se zasouvají do stavebního pouzdra? Jednotný design interiéru tak zachováte i v případě kombinace obou typů otevírání dveřního křídla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno