škoda auto

I když se prodalo méně aut než v minulých letech, své prvenství si stále ponechává jedna značka aut. Ta je v Česku oblíbená již řadu let a pravděpodobně bude i nadále. Kterou značku si Češi kupují nejčastěji?

Škoda stále vede

Na automobilovém trhu u nás se na prvních příčkách v žebříčku nejoblíbenějších značek vozidle drží Škoda. Jen v první polovině tohoto roku bylo registrováno přes 44 tisíc vozů této značky. Proč je ale Škoda tak oblíbená? Může za to její cenová dostupnost, levné zákonné pojištění vozidel i široký výběr modelů vhodných do města i do náročnějšího terénu.

Nejprodávanější modely značky Škoda

K nejprodávanějším modelům značky Škoda patří stále oblíbená Octavia a Fabia, dále Rapid, Karoq a Kodiaq. V žebříčku má své místo i model z cenově vyšší třídy Superb a na 16. místo se dostala také Škoda Scala. Ta se začala prodávat teprve v roce 2018 a už teď její oblíbenost roste. Zmíněné modely jsou zároveň i těmi, pro které se nejčastěji sjednává zákonné pojištění vozidel od této značky.

Proč si vybrat Škodu?

Škoda má velmi bohatou historii. Dnes je sice součástí koncernu Volkswagen, ale svou oblibu mezi řidiči neztrácí. Je to i kvůli tomu, že jde původně o českou značku a servisy má prakticky v každém městě. Kromě velmi příjemného designu a pohodlí pro řidiče nezaostává Škoda ani v inteligentních prvcích. Její „Simply Clever“ řešení zaujala velkou řadu zákazníků této značky.

Novinkou je aplikace Citymove, kterou se značka pouští do dalších inovací, aby tak svým zákazníkům co nejvíce usnadnila cestování. Aplikace navrhuje nejlepší trasy nebo vhodný dopravní prostředek, ať už MHD, auto nebo kolo (dokonce i to sdílené) a snadno si díky ní najdete také volné parkovací místo. Výhodou je možnost placení přes aplikaci, například v zónách pro stání nebo za sdílené kolo.

Které značky aut jezdí po našich silnicích?

Kromě vozů značky Škoda jsou na českých silnicích populární také značky Volkswagen, Dacia a Hyundai. Luxusnější značky jako Mercedes, Audi nebo BMW u nás mají své zastoupení, ale už v menší míře.  V top desítce naleznete i Peugeot, Renault, Kiu, Toyotu a Ford.

Ojeté, nebo nové?

S rostoucí životní úrovní dávají Češi stále více přednost novým autům před těmi ojetými. S tím souvisí kromě pořizovací ceny i další náklady. V rozhodování hraje roli i cena povinného ručení, tedy zákonného pojištění vozidla, havarijního pojištění nebo ceny pohonných hmot.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno