dekorace

Stačí jen pár slunečních paprsků a s nimi vždy přijde i lepší nálada a chuť se pouštět do nových věcí. Na jaře to je pro naše chování naprosto typické a s novou energií přichází i touha změnit naše příbytky do jarního ducha. Takto si pohodu udržíte po celý den. Do velikonoc ještě nějaký ten čas zbývá, přesto už můžete byt ladit do velikonočního stylu. Rozhodně není brzy na to, aby vaše domácnost rozkvetla a rozzářila se bavičkami. Inspirujete se našimi tipy a při jarní výzdobě kouzlete.

Jarní vstup do bytu

Začněte od dveří a prostor před vašim bytem. Ozdobte si vstup jarním věnečkem. Ten už dávno není jen součástí vánoční výzdoby, ale dokonale ozdobí domácnost na jaře, i po celý rok. Tato dekorace určená primárně na dveře se hodí klidně i na jídelní stůl. Stačí na něj věnec položit a docílíte krásného efektu. Můžete si jej buď vyrobit, pořídit již hotový nebo něco mezi tím. Záleží na vás, jak moc jste šikovní. K výrobě věnce lze použít třebas kočičky, březové či modřínové větvičky. Doladit jej lze mašlí, přírodním lýkem, nejlépe umělými jarními květinami, vajíčky a dalšími jarními přízdobami. Jestliže zruční nejste, nemusíte se vůbec omezovat, ale k dostání jsou krásné již hotové věnce, které u vás doma vykouzlí tu správnou jarní náladu.

jarní dekorace

Jarní květiny, kam se podíváte

Když se podíváte na zahrádky, všude kolem to začíná kvést a vonět. Alespoň na nějaký čas se můžete jarními druhy obklopit i vy. Primule, narcisy, tulipány, hyacinty vnesou do vašeho domova trošku barev a vůní. Při jejich sázení se kreativitě meze nekladou. Dokonalého efektu docílíte vložením těchto druhů do stylového obalu. Doporučujeme plastové květináče, které jsou svým provedením lehké, přitom kvalitní a cenově nejdostupnější. Takže vás takovýto doplněk vyjde jen na pár korun. Nabídka květináčů je natolik široká, že lze pořídit nádherná provedení, díky kterým jarní květiny ještě více vyniknou.

Kromě květináčů lze k dekorování využít i jiné nádoby. Pokud máte ve sbírce stračí porcelán – hrnečky, misky, talíře, to vše lze využít k jarnímu aranžmá. Osaďte je hyacinty, narcisy apod., začistěte mechem a zapíchněte jarní dekoraci na špejli. Tyto květiny také nádherně vypadají ve skleněných vázách a válcích. Určitě doma něco originálního k aranžování najdete.

Pakliže si chcete jarních květin užívat po delší čas, je to trošku složitější. V teplém prostředí moc dlouho nevydrží a rychleji uvadnou. Nicméně existuje i jiné řešení. Nahradit je mohou jarní umělé květiny. Současná podoba je natolik realistická, že na první, druhý, ani třetí pohled nepoznáte, že nejde o živé květy.

Větvičky jako poslové jara z přírody

Naprosto jednoduchou jarní dekoraci nabízí větvičky zvenčí. Není ni snazšího, než vyrazit do přírody a přinést si jich několik domů. Doporučujeme sáhnout po zlatém dešti, březových či vrbových větvičkách, kočičkách a větvičkách z ovocných stromů. Uvnitř se rychle zazelenají a vykvetou, takže si budete moci užívat tuto nádheru i v interiéru. Základem je pěkná váza a pak je na vás, čím vším větvičky dozdobíte. Využít k tomu lze vajíčka, peříčka, závěsné dřevěné doplňky a jiné velikonoční dekorace.

Jaro a velikonoce se neobejdou bez vajíček

K jaru a velikonočnímu období neodmyslitelně patří vajíčka a kraslice. Takže je určitě nezapomeňte zakomponovat do jarní výzdoby. Zavěste je na již zmíněné větvičky, položte do mísy s mechem, zapíchněte do květináčů. Využít je můžete v rámci všech jarních ozdob. K dekorování je samozřejmě možné použít i samotné skořápky. Poslouží jako mini vázička, kousky skořápek přilepte na jarní aranžmá. Tento naprosto dostupný prvek celkovou kompozici ozvláštní.

Obklopte se jarní atmosférou napříč celým bytem a užívejte si optimistické nálady, která z této výzdoby sálá. Pro nákup dekorací doporučujeme zavítat do specializovaného e-shopu harasim.info, kde najdete širokou nabídku a skvělé ceny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno