dovolená u moře

 

Na dovolenou k moři může vyrazit každý, od těch nejmenších dětí až po seniory. Každá věková kategorie má svá specifika. Na ta by se během plánovaní dovolené nemělo zapomínat, aby pobyt nekončil fiaskem. Na co zaměřit a jak správně vybrat, aby byla dovolená perfektní?

Dovolená s dětmi

dovolená s dětmiPokud jste rodiče malých dětí, dovolenou musíte důkladně promyslet. Vyberte blízkou zemi, aby byla doba přeletu co nejkratší. Buďte pečliví i při výběru pláže. Porozhlédněte se po těch, které jsou oceněny modrou vlajkou. Dostávají ji pouze čisté pláže s kvalitním vybavením.

Na dovolené s dětmi oceníte pozvolný vstup do moře, šatny a sprchy přímo na pláži a možnost kdykoliv se schovat do stínu, protože dětská kůže je na slunce citlivá. Je dobré mít v dosahu obchod či stánek s občerstvením. Ubytování by mělo být co nejblíže k pláži. Abyste si nemuseli s ničím dělat starosti, zvolte variantu all inclusive.

Vzhledem ke vzdálenosti jsou nejlepší země ze Středomoří. Vyzkoušejte třeba chorvatské pláže pro děti. Chorvatsko je mezi českými turisty oblíbené právě pro snadnou dostupnost a vybavenost pláží.

Dovolená nad 55 let

Existují také zájezdy a lokality určené seniorům. Stačí při plánovaní hledat heslo dovolená pro seniory 55+. Tyto dovolené bývají levnější. Slevu mohou kromě seniorů využít také ti, kteří cestují s nimi. Na pobyt pro seniory je možné vzít i doprovod či vnoučata.

Senioři ocení kratší let a ubytování přímo u pláže. Aby se dobře bavili, mohou se zúčastnit programů organizovaných hotely. Mohou vyrazit na výlet nebo si třeba vyzkoušet nenáročné sportovní aktivity.

Dovolená ve dvou

Na některých místech se preferují turisté bez dětí. Ubytovaní si tak mohou užívat klid bez dětského křiku a pláče miminek, což určitě oceníte, pokud cestujete jen ve dvou. Možností, kam se vydat, je spousta. Zvolit si můžete hotelový pokoj, menší apartmán nebo klidně bungalov či domek v kempu. Vyberte si podle svého gusta – chcete objevovat okolí? Hodláte si aktivně užívat noční život letovisek?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno