kuchyně

Osvětlení do kuchyně je neméně důležité než třeba volba správných spotřebičů. Přesto se na osvětlení kuchyně většinou moc neřeší. Věděli jste ale, že volbou správného osvětlení se můžete v kuchyni nejen cítit lépe, ale zároveň ušetřit nemalé peníze? Stále oblíbenější jsou LED pásky pod kuchyňskou linku. Není se čemu divit – vypadají skvěle, a navíc šetří vaši peněženku i přírodu.

Použití LED technologie na osvětlení kuchyňské linky a osvětlení kuchyně samotné ušetří až 80 % energie oproti klasickým, dnes už zastaralým světelným zdrojům.

Jak na osvětlení kuchyně?

Osvětlení kuchyňské linky by mělo být přiměřeně silné, rozhodně je lepší například denní bílá okolo 4 100 K. Během vaření totiž krájíte, strouháte a provádíte další rizikové věci, u kterých je kvalitní osvětlení nutné. Stejně jako k tomu, abyste dobře viděli na kvalitu použitých potravin. Osvětlení pod linku by mělo být zároveň rovnoměrné.

Ukážeme vám, jak osvítit kuchyň pomocí LED osvětlení, abyste nejen ušetřili, ale aby osvětlení kuchyně vypadalo skvěle a bylo funkční. Přečtěte si náš článek na blogu.

Velká výhoda pásku jako LED osvětlení pod kuchyňskou linku je právě v tom, že jeho světlo je silné a rovnoměrné. Nedochází tak ke kontrastům, které neúměrně unavují oči. Stejně tak LED pásky do kuchyně nezpůsobují stíny pod rukama na pracovní ploše kuchyňské linky – to je problém například LED bodového osvětlení. LED pásky jsou skutečně nejlepší možnou volbou osvětlení vaší kuchyňské linky.

LED pásky snadno nainstalujete

Výhodou LED pásků je mimo jiné například fakt, že si je jednoduše zkrátíte, jak budete potřebovat. Můžete je tak natáhnout po celé délce kuchyňské linky. Vhodné jsou také na atypické délky nebo tvary, právě u nich si můžete s osvětlením LED pásky pohrát a jsou mnohdy jedinou vhodnou alternativou – zároveň však tou nejlepší.

Nezapomeňte na hliníkové profily a zdroj

Samotné LED pásky nestačí. Budete ještě potřebovat profily, do kterých LED pásky vsadíte. Zároveň slouží jako chlazení LED pásků a vypadají velmi elegantně. Profily pro LED pásky si můžete pořídit nástěnné, rohové nebo vestavné na zafrézování, tedy vlastně skryté. Nejoblíbenější jsou vestavné profily LED pásků.

Aby LED pásky svítily, budete ještě potřebovat zdroj. Rozhodně jeho výběr nepodceňujte, protože pokud budete mít špatný zdroj, snižuje se kvalita osvětlení i jeho životnost. Zdroj pro LED pásky by měl vždy být o něco silnější, než je skutečně potřeba, zhruba o 10–15 %.

kuchyně

TIP: Zdroj vyberete snadno. Podívejte se, jaký příkon LED pásky mají. Ten potom vynásobte každým metrem připojeného LED pásku. K výslednému číslu připočítejte zhruba 10 % navíc. Vyjde vám ve wattech, jak výkonný zdroj pro LED pásky potřebujete.

Jak budete LED pásky ovládat?

Pokud už máte správný profil, potřebnou délku LED pásků a dostatečně výkonný zdroj, zbývá jen ovládání LED pásků. Tím může být klasický vypínač, jak jste zvyklí. Zvolit ale můžete například i dálkové ovládání. Existují ale i různé vychytávky, jako třeba sepnutí osvětlení na mávnutí nebo dotykový ovladač do profilu LED pásků. Záleží, jak moc si chcete s LED osvětlením kuchyňské linky pohrát.

Další osvětlení kuchyně

Ne všude jsou vhodným osvětlením LED pásky. Ale určitě vám doporučujeme využít LED osvětlení i jako centrální osvětlení celé kuchyně a osvětlení jídelního stolu. Díky LED technologii totiž ušetříte nemalé peníze. Svítidla jsou úsporná a spadají do energetické třídy A+. Navíc mají dlouhou životnost a minimální poruchovost. Takže se o ně vůbec nemusíte starat. LED světlo do kuchyně je v současné době nejlepším řešením osvětlení kuchyně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno