O našincích se rozhodně nedá mluvit jako o lidech, kteří by se v masovém měřítku nesetkávali s penězi. Finanční prostředky u nás získává pomalu každý. Někdo v podobě zisků z podnikání, jiný ve formě mzdy, penze, sociálních dávek, příplatků, doplatků a podobně. Ale je skutečností, že se nejednou nedá mluvit o dostatečně vysokých příjmech. Z čehož logicky vyplývá, že leckdo z našinců alespoň čas od času nedokáže vystačit s tím, co má. A když se pak nedostávají peníze na některé důležité věci, jež je třeba zaplatit, zkrátka se to nemusí obejít bez potřeby si od někoho půjčit.
Půjčit si? Proč ne? Konec konců jsou tu všechny ty finanční instituce, jež nás obklopují nejednou třeba i na každém kroku, od toho.
Ovšem ono nestačí jenom chtít. Pokud se má někdo k půjčce skutečně propracovat, musí nejednou nejprve splnit požadavky, jež jsou na něho takovými finančními institucemi kladeny. A to není zejména v případě bank často snadná záležitost.
A co když někoho v bance odmítnou? Třeba proto, že má nějaký záznam v registrech dlužníků, svědčící o tom, že dotyčný ne vždy splácel své závazky tak, jak měl, třeba kvůli domněle nedostatečně vysokým či nejistým příjmům, třeba kvůli jiným finančním závazkům, exekucím a podobně?
Pak může přijít vhod třeba hypotéka bez doložení příjmu, případně hypotéka bez registru. A to proto, že právě u podobných nebankovních půjček nesehrávají podobné potíže, jež by člověku v bance pomyslně zlomily vaz, zase až tak nezdolatelnou překážku.
U nebankovních hypoték jde totiž hlavně o to, aby žadatel měl na splácení a aby se za toto navrch zaručil dáním nějaké nemovitosti do zástavy. Hravě se tu tak získá třeba i hypotéka na pozemek, i na jakoukoliv jinou nemovitost nalézající se na českém území.
Stačí si tu jenom zažádat prostřednictvím internetu, stačí doložit minimum skutečně nezbytných náležitostí a člověk má o starost míň. A ten, kdo se nemusí bát o svoji solventnost, pak může vést docela normální plnohodnotný život.
- Duofinance - Píšeme o bankách v Česku. Bez servítek. Bez reklam.