cestovní pojištění
Zdroj: pikselstock / Shutterstock.com

S příchodem hezkého počasí se opět začne víc cestovat. Někdo poletí konečně navštívit rodinu, kterou dlouho neviděl, jiný vyrazí za dobrodružstvím a odpočinkem. Ať je to jak chce, před každou cestou je potřeba učinit spoustu důležitých kroků. Od seznamu věcí, které si budete chtít vzít sebou, přes volbu dopravní či letecké společnosti, výběru vhodných zavazadel, až po to nejdůležitější, čímž je bezesporu pojištění.

Možná se i vy zajímáte, jak a kde sehnat to nejlevnější cestovní pojištění. Stačí si uvařit dobrý čaj nebo kávu, sednout k počítači a uvidíte, že sehnat kvalitní a přitom levné cestovní pojištění není zase taková utopie. Rozhodně se vyplácí zasvětit trochu svého času sjednání pojištění, které zajistí, že se vaše cestování nepromění v noční můru, ale naopak budete mnohem klidnější a spokojenější.

Možná namítnete, že máte pojištění k platební kartě. Jenže drtivá většina těchto pojištění nepokryje úplně vše. V konečném důsledku tak můžete přijít o náhradu škody, za poškozená či odcizená zavazadla.

Cestovní pojištění má řadu výhod

K výhodám sjednání cestovního pojištění přímo vám na míru patří i asistenční služba, kterou můžete podle potřeb (v nouzi)  kontaktovat. Cestovní pojištění se hodí dokonce i tehdy, pokud hranice ČR opouštět nehodláte. Platí to zejména tehdy, pokud hodláte na dovolené sportovat či jste živitel rodiny a závisí na vás všichni členové. Bez vašeho příjmu by to mohl být finanční kolaps. Takové pojištění pak může zahrnovat úrazové pojištění, pojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti, protože nejen vy můžete být oběť. Pojedete na kole či lyžích a srazíte jinou osobu. Takto poškozený bude určitě žádat náhradu škody. Ať už za újmu na zdraví nebo sportovním vybavení, které se při střetu zničí. Zejména u újmy na zdraví se částka může vyšplhat velmi vysoko (miliony korun).

Pojištění zavazadel ochrání vaše osobní věci

Nezřídka si na dovolenou vozíme i finančně nákladnou elektroniku, jako je notebook, tablet, chytrý telefon, fotoaparát a další. Proto je vhodné mít i pojištění zavazadel. Každý ví sám nejlépe, jak hodlá trávit dovolenou, co vše si na ní bude brát a jaká rizika mohou z toho vyplývat. Na cestovní pojištění lze využít i různé slevové akce, kdy získáte výhodně určitý balíček. Je třeba tomu věnovat trochu ze svého času a zjistit, zda je daný balíček pro mě vhodný. Případně si lze nechat poskládat takové pojištění, které bude krýt přímo mé požadavky.

cestovní pojištění
Zdroj: joklinghero / Shutterstock.com

Není tedy od věci si sednout a sepsat, co vše si chci pojistit. Možná zaplatíte nějakou korunu za dovolenou ještě navíc, ale zajistíte si klidný spánek a budoucnost, která by bez řádného pojištění mohla být v ohrožení. Když se na to podíváte z druhé stránky (nikoli jen konečné ceny), tak vás pojištění vyjde na pár korun denně. Nemusíte fyzicky obcházet různé pojišťovny a vyptávat si jejich nabídky. Vše zjistíte online z domácího pohodlí. Jednodušší už to snad dnes být ani nemůže.

Proč mít cestovní pojištění?

  • Kryje mě v případě úrazu, onemocnění
  • Kryje moje peníze v případě zrušení letu
  • Můžu získat asistenční službu na 24 hodin denně
  • Chrání mě v případě poškození či ztráty zavazadel
  • Výhodné je i pojištění odpovědnosti

Jak a kde pojištění sjednat?

  • Jednoduše z pohodlí domova online
  • Na pobočce pojišťoven
  • V cestovní kanceláři
  • Doma prostřednictvím pojišťovacího poradce

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno