Děti se od narození velmi rychle rozvíjí. Nezáleží na tom, jestli jde o jejich motorický nebo psychologický vývoj. V každém případě byste jim měli dopřát nejlepší pomůcky, které jim s tím pomohou. Díky tomu se bude rozvíjet jejich fantazie, naučí se samostatnosti a budou bezpečně poznávat svět kolem sebe. Jaké hračky malé děti doopravdy potřebují pro ideální rozvoj?

Jaké hračky zvolit pro psychický rozvoj dítěte?

Malé i větší děti potřebují správné podněty, aby se mohly naučit určitým úkonům. Edukativní hračky jsou takové, které podpoří jejich mentální rozvoj, podpoří jejich fantazii a obecně je naučí něco nového. Děti se učí každý den při styku se svým okolím, ale stejně to můžete ještě podpořit. Mezi tento typ hraček patří:

  • montessori hračky a pomůcky,
  • hudební hračky,
  • didaktické hračky,
  • puzzle a rodinné hry.

Volit musíte pochopitelně vždy podle věku dítěte. Velmi malé děti nebudou na některé pomůcky připravené a budete muset chvíli počkat. Puzzle jsou vhodné až od dvou let, zatímco společenské hry zvládnou až ve třech nebo čtyřech letech. I miminka ale můžete stimulovat, i když na začátku půjde hlavně o motorické hry.

Jaké hračky zvolit pro motorický rozvoj dítěte?

Druhou skupinou rozvoje, je vývoj motorický. Interaktivní hračky jsou ideální možností, kterou uděláte dětem radost a nabídnete jim něco šikovného do ruky. Může se jednat o kousátka a hračky pro miminka, ale také motorické a dřevěné hračky. Nezapomínejte ani na hrátky ve vodě, venku nebo stavebnice.

Na první pohled se může zdát, že je toho hodně. Ve skutečnosti tolik hraček nepotřebují. Stačí jen pár základních věcí, jako jsou kostky, auta, panenky, plyšáci, míče a pár dalších předmětů. Myslete také na knihy a přítomnost různých barev, textur a velikostí jednotlivých věcí. Uvidíte, že dětem vážně stačí málo a ve finále toho nebudete potřebovat příliš mnoho.

 

Zdroj obrázku: AVOCADO FAM / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno