Období zvýšeného výskytu infekcí horních cest dýchacích a chřipkových onemocnění je v plném proudu. Imunitní systém podpoříme doplněním vitaminu C. Pro zvýšení jeho množství v organismu můžeme použít léčivý přípravek Additiva Vitamin C (1000 mg) s pomerančovou příchutí. V našem jídelníčku by měly být hlavně ovoce a zelenina. Pitný režim v zimním období je také důležitý. Permanentní stres je nezdravý a viry může odradit třeba teplé oblečení.
„Additiva Vitamin C (1000 mg) s pomerančovou příchutí je léčivý přípravek určený k léčbě a pro předcházení nedostatku vitaminu C v organismu. Zvyšuje fyzickou výkonnost a odolnost proti infekcím,“ říká produktová manažerka šumivých tablet Additiva Edita Kravčíková
Užívá se dle doporučeného dávkování zejména při infekcích horních cest dýchacích, při chřipkových a jiných infekcích (zvláště na začátku choroby), v těhotenství a v období kojení. Aplikuje se také v obdobích zvýšených nároků organismu u dětí ve věku od 3 let, u mladistvých a starších osob, u sportovců, při nadměrné fyzické a duševní zátěži, u kuřáků a při rekonvalescenci.
Šumivé tablety Additiva s pomerančovou příchutí paří mezi volně prodejné léčivo k vnitřnímu použití. Před použitím je nutné si přečíst příbalovou informaci.
Přípravek neovlivňuje pozornost při řízení. Případné nežádoucí účinky je třeba konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.
Průměrná dávka pro mladistvé a dospělé je jedna šumivá tableta denně. Dětem od 3 let se podává polovina tablety. Additiva Vitamin C Blutorange je vodný pro diabetiky, protože neobsahuje cukr. V jedné šumivé tabletě je 1 g léčivé látky Acidum ascorbicum.
Doporučená cena v lékárnách je 91,20 Kč. V balení je 20 tablet.
Odborná ředitelka společnosti Naturprodukt RNDr. Eva Holubová radí:
Zimní strava = hlavně ovoce, zelenina a bílkoviny – Kalorie získané ze škrobu a cukru jsou pro organismus v zimě naprosto zbytečné. Náš jídelníček by měl obsahovat hlavně ovoce, zeleninu a bílkoviny. Ideální jsou čtyři porce zeleniny a jedna porce ovoce každý den. Pokud chceme zeleninu tepelně upravit, tak jen velmi krátce. Konzumace v syrovém stavu je nejzdravější.
Pomerančová kúra jako základ pitného režimu – V zimě je vzduch velmi suchý a obsahuje méně vlhkosti, což má za následek vysušování sliznice a ta je pak méně odolná. Pitný režim v zimě je tak stejně důležitý, jako v letním období. Adekvátní jsou tak 1,5 až 2 litry tekutin denně. Pozitivně působí pití čaje nebo zeleninové šťávy, např. rajčatové. Mnohé komplikace při nachlazení, např. opakované záněty přínosových dutin, se dají dobře zvládnout s pomerančovou kúrou. Stačí každé ráno odšťavnit čtyři pomeranče a šťávu vypít.
[hana-code-insert name=’strnky‘ /]
Ideální letní dovolená je u Baltu – Imunitní systém Středoevropanů staví na nohy chlad a vítr. Proto je lepší zvolit cílovou destinaci u Baltu a Severního moře, a ne třeba v Karibiku. Vysoké teploty pro nás představují vysokou zátěž a trvá 3 týdny, než se v daných podmínkách aklimatizujeme. O imunitní systém pečujeme po celý rok.
Permanentní stres je nezdravý – Chronický stres velmi výrazně oslabuje aktivitu imunitního systému. Způsobuje snižování hladiny cytokinů, které jsou nositeli informací mezi jednotlivými buňkami imunitního systému.
Teplé oblečení odrazuje viry – Správné oblečení chrání před viry. Pokud jsou dolní končetiny nebo chodidla studená, tak dojde přes nervové dráhy k poklesu teploty v hrtanu. Když teplota klesne na 34°C, dochází tam k většímu množení virů a bakterií.
Dlouhými skoky utíkáme před velkými nemocemi – Pravidelným během „utíkáme“ nejen před nachlazením, ale také před diabetem nebo nádorovým onemocněním. Zlepší se krevní oběh, do svalů začínají prorůstat nové cévy. Celé zásobení organismu kyslíkem a živinami se zlepšuje.
Doháněním spánku si nepomůžeme – Potřeba spánku je individuální. Optimální délka se pohybuje mezi 6 až 9 hodinami denně. Častý spánek delší než 12 hodin může vést údajně ke zvýšení rizika předčasného úmrtí. Nejhorší kombinací je krátký spánek během pracovního týdne a jeho „dohánění“ o víkendu.
[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]
Zdroje: Tisková zpráva