zárubně

Současný minimalistický trend velí co nejméně vystupujících prvků v interiéru. A to platí i pro zárubně. Klasickým obložkovým zárubním tak v posledních letech směle konkurují zárubně skryté, které již v dnešní době nejsou pouze módním hitem architektů a designérů, ale na českém trhu jsou stále oblíbenější i v běžných interiérech.

Zárubně spolu s dveřmi vytváří neodmyslitelnou dvojici. Moderní styl interiérů dnes vyžaduje elegantní řešení dveří, které jsou v jedné rovině se stěnou. S tímto řešením dveřního kompletu jsou nutně spojené skryté zárubně, které jsou zcela bez vnějších viditelných obložek a najdeme je ukryté pod malbou či tapetou. Jejich estetická výhoda pro interiér je jasná – nebudou do budoucna nikdy ovlivňovat styl pokoje a omezovat nás při barevném ladění interiéru. Řešení skrytých zárubní je možné jak pro dveře otočné, tak i posuvné. Oba typy otevírání tak lze jednoduše použít v jedné místnosti. Otočné dveře jsou doplněny o skryté 3D seřiditelné panty, které nejsou z pohledové strany vůbec vidět a dveřní komplet tak získává úplnou designovou čistotu.

U zárubní, které jsou v jedné rovině se zdí, můžeme vybírat ze tří typů – AKTIVE, EMOTIVE a LATENTE, které jsou tvořeny pevnostními profily z eloxovaného hliníku. Jednotlivé modely se liší pouze mírou přiznání pohledové části zárubně. Všechny skryté zárubně jsou připraveny pro klasickou zděnou i sádrokartonovou příčku.

zárubněAKTIVE

 „Skryté zárubně AKTIVE se vyznačují tím, že postrádají jakoukoliv viditelnou obložku. Jejich konstrukce je přizpůsobena tomu, aby vytvořila pevnou hranu průchozího otvoru, která je schovaná pod malbou či tapetou ze sousedící zdi,“ říká pan Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou designových dveřních kompletů

zárubněTIP: Tajné dveře

Efektu tajných dveří je možné docílit jednoduchou kombinací skryté zárubně AKTIVE a dveří MASTER s nepohledovou penetrovanou MDF deskou, která je připravená k nanesení stěrky, malby či tapety ze sousední stěny. Dveře je tak možné s ní dokonale barevně i materiálově sladit. Celý dveřní systém splyne se zdí a nic tak nebude rušit její celistvost.

zárubněEMOTIVE

Skryté zárubně EMOTIVE se liší tím, že jemně orámují průchozí otvor. „Na rozdíl od varianty AKTIVE na sobě nesou pohledový hliníkový rámeček o šířce 17 mm. Ten má dvě funkce – slouží jako designový prvek v interiéru a pomáhá více chránit hrany průchozího otvoru proti mechanickému poškození,“ vysvětluje dále Petr Paksi.

zárubněLATENTE

Zárubeň LATENTE vytváří vnitřní část konstrukce, na kterou se nasazuje pohledová obložka. Ta charakteristicky orámuje dveřní otvor a přitom zanechá zárubeň v jedné rovině se stěnou, takže nikde nic nevyčnívá. Výběr materiálu viditelné obložky záleží čistě na uživateli. Může být dýhovaný, nebo z jakéhokoliv jiného běžně používaného materiálu.

zárubněOboustranné otvírání

Tam, kde chcete mít v jedné místnosti vedle sebe dvoje dveře, které se otevírají každé na jinou stranu, oceníte skryté zárubně AKTIVE a EMOTIVE. Proč? „Standardní věcí je, že dvoje dveře, které jedny otevíráme k sobě a druhé od sebe, spolu z čelní pohledové strany nelícují v jedné rovině. Aby tomu tak bylo, je možné využít právě zmiňované skryté zárubně AKTIVE nebo EMOTIVE, které z pohledové strany vypadají stejně a tvoří se stěnou jednu linii,“ dodává pan Petr Paksi z JAP FUTURE.

Dveře ve skrytých zárubních

Z pohledu dveří neexistuje žádné omezení. Do skrytých zárubní lze nakombinovat jak klasické dřevěné dveře, tak variantu celoskleněného dveřního křídla, nebo dveře s hliníkovou konstrukcí – MASTER a STING, s nimiž to skrytým zárubním sluší nejvíce. Díky skrytým zárubním se nemusíte omezovat, ani co se týče formy provedení dveří. Ty mohou být nejen klasické ve výšce 1970 mm, 2100 mm nebo maximálně 3700 mm, ale také v provedení tzv. bez nadpraží, což znamená jejich výšku od podlahy až ke stropu. Výjimkou nejsou ani sešikmené dveře do podkrovních prostorů.

TIP: Božské ticho…

Chcete v domácnosti dopřát klid svým uším a přemýšlíte jak utlumit hluk linoucí se od zapnutých elektrických spotřebičů nebo výskajících dětí z vedlejších místností? Snadným řešením je skrytá zárubeň AKTIVE v kombinaci s dveřmi MASTER. Rám dveří MASTER tvořený z eloxovaného hliníku může být osazen deskou s různými povrchovými materiály (dýha, laminát, sklo). Uvnitř dveřního křídla vzniká díky této konstrukci prostor sloužící k umístění zvukově izolační výplně. „Střed dveřního křídla je tvořen extrudovaným polystyrenem, který zajišťuje zvukové a tepelné izolační vlastnosti dveří. Pro zvukový útlum až 34 dB je nutné dveře osadit právě skrytou zárubní AKTIVE a nechat je vybavit spodním mechanickým prahem, který se automaticky vysune při jejich dovření,“ vysvětluje závěrem pan Petr Paksi z JAP FUTURE.

Více na www.japcz.cz.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno