jistota

Děsíte se chvíle, kdy něco v práci rozbijete nebo poškodíte? Samozřejmě nehody se nikomu nevyhýbají, ani v práci. Existuje však pojištění, které vám v případě neúmyslných nehod pomůže a způsobenou škodu vykryje až do 4,5násobku hrubého měsíčního výdělku. To vám může vyřešit nepříjemnou situaci se zaměstnavatelem bez ohrožení ze ztráty zaměstnání. Pro koho je takové pojištění vhodné?

Snadné řešení nepříjemné situace

Představte si, že v práci shodíte drahý měřící přístroj ze stolu nebo vylijete kávu do několik měsíců starého notebooku. Jen čtete tyto řádky a polévá vás horko? Jak byste takovou situaci řešili? Ze zákona má totiž zaměstnavatel nárok po vás požadovat úhradu škody do výše 4,5násobku vašeho hrubého měsíčního výdělku. To jsou nemalé peníze, které by vám v domácím rozpočtu určitě chyběly. Řešením je mít sjednané pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli.

Škody při plnění pracovních úkolů

Toto pojištění si může sjednat každý zaměstnanec, který má uzavřenou řádnou pracovní smlouvu se svým zaměstnavatelem, který má sídlo nebo místo výkonu zaměstnání v České republice. Pojištění se vztahuje na škodu nebo jinou újmu, kterou způsobil zaměstnanec při plnění pracovních úkolů a výše škody nesmí přesáhnout právě onu částku 4,5násobku jeho průměrného výdělku před porušením povinnosti, kdy způsobil danou škodu. To jsou právě nedbalostní nehody, které se na pracovišti stávají a mají dalekosáhlé finanční důsledky. Toto pojištění se však vztahuje také na služební automobily.

tablet

3 varianty pojištění

U pojišťovny ERGO lze totiž toto pojištění sjednat ve 3 variantách – standard, řidič a řidič plus. Zatímco u běžných zaměstnanců postačuje tarif standard, u kterého se nezkoumá druh pracovní činnosti, u tarifu řidič tuto pojistku ocení ti, kteří používají služební automobil. Varianta řidič plus je vhodná pro zaměstnance se služebním automobilem, který využívají také pro osobní účely se souhlasem zaměstnavatele. Maximální pojistná částka pro tuto pojistku může být 500 000 Kč se spoluúčastí až 5 000 Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno