Obývací pokoj

Obývací pokoj a kuchyně patří k nejdůležitějším místnostem v domě, ani jedna tam nesmí chybět, ani jednu nesmíte při zařizování odbýt. Jenže co když vám dispozice neumožňují dvě samostatné místnosti, ale jen jednu? Spojte obývací pokoj s kuchyní!

Moderní kuchyň propojená s obývákem jako srdce každého domova

Jedni bez přemýšlení řeknou, že srdce každého domova je obývací pokoj, protože právě tady vítáme návštěvy, právě tady celá rodina sedí a hraje deskovky nebo sleduje televizi. Další skupina by jim ale oponovala, pro ně je srdcem domova kuchyně. Tady se totiž připravují nejrůznější laskominy, děti u jídelního stolu píší domácí úkoly nebo si s vámi povídají, co za celý den prožily.

Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, není třeba se přít, kuchyň je v každém domově stejně důležitá jako obývací pokoj, jen každý z nás vidí jako důležitější jinou místnost. Šalamounským řešením pro ty, kdo byt zařizují, může být spojení kuchyně a obýváku v jedno.

Proč? Jednoduše proto, že mu to dispozice jinak neumožňují, nebo proto, že touží po větším a vzdušnějším prostoru, kde si jsou všichni neustále na blízku, nejsou od sebe izolovaní.

Spojení kuchyně s obývákem je dnes IN

Obývací pokoje spojené s kuchyní patří v aktuálních trendech mezi TOP způsoby, jak si prostor v bytě zařídit. Takový prostor totiž působí nejen vzdušně, ale i čistě a přehledně. To ocení nejen rodiny s malými dětmi, kdy rodiče i při vaření mají své ratolesti na očích a mohou je hlídat, ale i ti, kdo rádi posedí s rodinou nebo přáteli. Při přípravě pohoštění si totiž také mohou s návštěvou povídat, po očku sledovat dění nebo televizi.

kuchyň

 

Jak propojený prostor zařídit?

V kuchyni se vaří, v obývacím pokoji se odpočívá, sleduje televize a povídá se. Jak dvě takhle odlišné místnosti spojit v jednu a zařídit je pěkně a přitom účelně?

  • Obě místnosti se snažte barevně sladit. Nemusí být nutně ve stejné barvě, ale použité barvy spolu musí ladit.
  • Obě místnosti se snažte zařídit ve stejném stylu, aby prostor působil útulně.
  • Nezapomínejte ani dekorace, které by se do místnosti měly hodit, držte se ale hesla, že méně je někdy více.
  • Nábytek rozestavte s ohledem na to, jak velký prostor máte k dispozici a kolik členů má vaše rodina. Domácnost se dvěma členy nutně nepotřebuje velký stůl uprostřed místnosti, rodina se bez toho ale neobejde.
  • Sedačku můžete postavit klasicky ke zdi, ale i doprostřed místnosti. Tedy pokud na to máte dostatek prostoru.
  • Do obývacího pokoje patří televize, kam ji ale umístit, když máte obývák propojený s kuchyní? Ta jedna stěna vám přece jen chybí. Navíc asi nechcete, aby děti při večeři upíraly zrak na televizi a jídlu se tak moc nevěnovaly. Zamyslete se nad tím a televizi najděte to správné místo. Vsadit můžete i na otočné rameno, díky kterému si televizi nasměrujete tam, kam zrovna potřebujete.
Náš tip na závěr: Prostory od sebe můžete opticky oddělit

Propojení kuchyně s obývákem se vašemu oku moc nepozdává? Zdá se vám to moc jednotvárné, nebo dokonce neútulné? Jednotlivé prostory od sebe můžete opticky oddělit, a to hned několika způsoby. Skvěle k tomuto účelu poslouží pohovka nebo kuchyňský ostrůvek, napomoci mohou i barvy nebo rozdílná výška podlahy či stropu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno