pohřby

 

Smrt vždy byla součástí lidského života. I přesto je vždy velkou emoční zátěží pro všechny pozůstalé i proto, že s ním úzce souvisí zajištění pohřbu, které často dopad na psychiku člověka ještě více prohloubí. Jak tedy pohřeb zajistit a na co si dát pozor v deseti krocích?

  1. Vždy se snažte zohlednit přání zemřelého, ať jsou jakákoliv.
  2. Nezapomínejte ale ani na své finanční možnosti, pohřeb by vás neměl zadlužit.
  3. Vyberte si vám vyhovující pohřební ústav, ideální je vybírat podle doporučení, vlastní zkušenosti nebo i lokality.

Pozor! Žádný pohřební ústav nesmí kontaktovat pozůstalé sám.

  1. Připravte si důležité dokumenty – občanský průkaz nebo úmrtní list zemřelého a také váš občanský průkaz.
  2. Nebojte se na nic zeptat, ani na specifika služeb – ústav by měl zajistit vše za vás od převozu mrtvého po zajištění síně, hudby, řečníka či výzdoby.
  3. Seznamte se s náležitostmi pohřbu, o který máte zájem, např. v případě kremace je zcela běžné využití kartonové rakve místo dřevěné, ať už z finančních nebo ekologických důvodů. Nebojte, na první pohled nepoznáte, že se nejedná o dřevo.
  4. Ať už budete zesnulého ukládat do země v rakvi, nebo dáte přednost kremaci, vždy je potřeba zajistit úpravy na hřbitově, od dopracování jména na náhrobní kámen, nebo zajištění zcela nového hrobu.
  5. K pohřbům patří i květiny, pohřební služby nabízejí nejen zajištění, ale i možnost zapůjčení květinové výzdoby. Po pohřbu se květiny běžně ukládají k hrobu zesnulého.
  6. Pohřební hostina neboli kar je tradiční součástí pohřbu. Na rozdíl od samotného obřadu by se měla nést ve veselejším duchu a je zcela ve vaší režii.
  7. Po celou dobu zajišťování pohřbu pamatujte, že hlavní slovo máte vy, nikoliv pohřební služba. Také je na vás, jestli dáte na tradiční zvyky, nebo zda půjdete zcela svou cestou.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno