daňový poradce

 

Ať už vlastníte firmu či jste živnostník, zajisté si dokážete představit množství kancelářské práce, jež souvisí s daňovými povinnostmi. Tyto činnosti za vás může zastat daňový poradce, který může nabídnout i mnohem více služeb. Daňový poradce dokáže poskytnout kompletní podporu nejen pro firmy, ale samozřejmě i pro živnostníky. Cena za tyto služby odpovídá náročnosti vykonávané činnosti. Nemusíte se však obávat, že by ohrozila váš rozpočet. Investice se vám rozhodně vyplatí. Daňový poradce dokáže totiž vhodně zoptimalizovat vaše finanční povinnosti, čímž se vyhnete nežádoucím nedoplatkům či přeplatkům na daních.

Kdo je to daňový poradce a jaké služby poskytuje?

Dle platných právních předpisů je daňovým poradcem osoba, jež je vedena v seznamu daňových poradců vedeném Komorou daňových poradců České republiky. Takováto osoba poskytuje svým klientům, kterými mohou být fyzické i právnické osoby, tedy podnikatelům či firmám, daňové poradenství. Kromě poradenství také zpracovává daňové přiznání či vede účetnictví. Poradce může své klienty rovněž zastupovat při jednáních se správcem daní apod.

Kdo může poskytovat služby jako daňový poradce?

Daňové poradenství nemůže samozřejmě poskytovat každý. Aby mohla konkrétní osoba poskytovat skutečně profesionální služby, je nutné, aby splnila řadu podmínek a rovněž byla vedena v profesní komoře. V tomto případě se jedná o Komoru daňových poradců České republiky. Každý poradce, který se rozhodne stát členem této komory musí splnit stanovené podmínky, mezi něž patří například úspěšné složení zkoušky z odborných znalostí či celoživotní vzdělávání. Daňoví poradci musí mít rovněž výkon své činnosti ze zákona pojištěný. To v praxi znamená, že je poradce odpovědný za svou činnost v případě, že klientovi vznikne újma způsobená chybnou činností poradce.

Využití služeb daňového poradce je výhodné

Daňová problematika patří k poměrně složitým odvětvím a řada podnikatelů si s ní pochopitelně neví rady. Zmatek v daňových zákonech mohou mít rovněž i účetní. Díky složité problematice proto může docházet k takových chybám, kvůli kterým platí firma či živnostník daně buď vyšší nebo nižší. Obě dvě varianty jsou pro fungování firmy i živnosti samozřejmě nevýhodné. Zbytečné placení vyšší daně je nežádoucí stejně tak, jako nedoplatky vůči správci daně, který k vyměřeným nedoplatkům samozřejmě přičte i penále. Jak se vyvarovat chybám? Pomoc je jednoduchá! Každý z nás může využít služeb daňového poradce.

Investice se vyplatí

Daňový poradce jako takový má na svých bedrech obrovskou zodpovědnost a tomu mnohdy odpovídá i cena za vykonávané služby. Investice do poradenství se však většině podnikatelů i firmám vyplatí. Poradce dokáže vhodně optimalizovat daně, poskytovat poradenství a podávat za vás daňová přiznání. Řada poradců rovněž nabízí i vedení účetnictví. Pokud si tedy zvolíte toho pravého daňového poradce, tak zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Výhody využití služeb daňového poradce

Bezesporu největší výhodou, kterou pocítíte, je bezstarostnost. Odpadne vám hlídání řady různých povinností a rovněž se vyhnete i riziku nesprávně odvedené daně či prošvihnutí termínu podání daňových přiznání. Využíváním služeb daňového poradce přechází mnoho povinností přímo na něj a je odpovědný za nesprávný postup při výkonu své činnosti.

Na co si dát pozor při výběru daňového poradce

Mnoho fyzických i právnických osob se snaží na poradenských službách co nejvíce ušetřit a hledá si tak daňového poradce podle ceníku. Je však nutné zdůraznit, že nejlevnější poradce nemusí představovat tu nejlepší volbu. Při výběru vhodného poradce by nás samozřejmě měly zajímat především reference, které dovedou o daném poradci a jeho činnosti mnohé vypovědět. Daňové poradenství je poměrně složitý obor a mělo by být vykonáváno skutečným odborníkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno