fleece mikina

 

Vybíráte-li na zimu vhodnou mikinu, kterou ledový vítr neprofoukne, zvažte nákup fleecového oblečení. Kvalitní, hřejivá a nepromokavá mikina je také skvělým dárkem k Vánocům pro dítě, muže i ženu. Jaké vlastnosti by měla splňovat dobrá fleecová mikina, aby dlouho vydržela? Jak ovlivnit životnost fleecového oblečení? K jakým příležitostem se nejvíce hodí?

Fleece pro každou příležitost

fleecová mikina
Dámská fleecová mikina Pirineo

Fleece se většinou vyrábí z klasického 100% polyesteru a z jemnějších mikrovláken téhož materiálu. Obecně se vyznačuje výbornými termoizolačními schopnostmi a zároveň velkou prodyšností. Jeho výhodou je taktéž nízká hmotnost. Fleece po vyprání rychle schne a je velmi příjemný na nošení. K těžkým svetrům a bavlněným mikinám s vysokou gramáží tak je fleece mikina více než přijatelnou náhradní variantou pro každodenní nošení, výlety do přírody, sport a cestování. Z fleecu se vyrábí mimo jiné i softshellové bundy. V kombinaci s dalšími přidanými materiály a speciální úpravou vlákna totiž nabývá dalších užitečných vlastností. Antibakteriální úprava se hodí například pro alergiky a děti s velmi citlivou pokožkou. Voděodpudivá úprava udrží člověka v suchu při vydatném dešti. Pružnost fleecu dodají pak příměsi elastomerů.

Úprava proti žmolkovatění

Fleece má jednu neblahou vlastnost. A sice, že po čase a mnoha vypráních začíná žmolkovatět. Je to dáno charakterem vlasových vláken, jež mají tendenci se třepit. Moderní výrobci však přišli na to, jak žmolkovatění zabránit. Delší životnost fleecovému materiálu umožňuje antipeelingová úprava, nejlépe oboustranná. Ovlivnit životnost však lze i správnou péčí. Fleece mikiny nesmíte prát na více než 40 °C za pomoci obyčejného prášku a aviváže. Za každých okolností používejte jen speciální přípravky. Prodejce vám v případě potřeby také poradí vhodný prostředek na impregnaci, většinou jej lze zakoupit v podobě klasického spreje. Pokud se rozhodnete pořídit si kvalitní mikinu, nezapomeňte tedy i na dokoupení pečujících přípravků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno