levný úklid Praha

levná úklidová firmaJak těžké je správně uklidit ?

Úklid je jedna z nejběžnějších činností, které doma vykonáváme. Dnes si už z důvodu nedostatku času zve profesionála v oboru na tuto práci čím dále tím více lidí.

Zvládnout úklid z mého pohledu a pohledu experta na úklid, byl jednoznačný rozdíl. Proto jsem se rozhodla pro experiment, při kterém jsem chtěla vidět rozdíl mezi úklidem koupelny a WC mým a úklidem od profesionála. Při úklidu mi pomáhala paní Helena, z úklidové rodinné firmy Levný úklid Praha. Hned na začátku, jsem zjistila, že není úklid jako úklid. Co jsem já považovala za čisté, ve skutečnosti bylo špinavé a mastné. To co jsem z mého pohledu uklidit nepotřebovala, na tom jsem se nadřela nejvíce 🙂

Po prvotním setkání a příjemné konverzaci, jsme se rozhodli tasit arzenál úklidových prostředků. Mé osvědčené lahvičky s Jarem, Savem a Cilitem mi bohužel v této konkurenci neobstáli. Paní Helena vytáhla léty osvědčené prostředky a nebylo jich málo. Láhev s prostředkem na podlahu, další na odmaštění, dřevo, sklo, rez, vodní kámen…prostě to co jsem nikdy nepotřebovala, mi později přišlo jako nejpotřebnější a sama jsem zjistila proč.

Úklid jsme začali koupelnou, kterou vzhledem k tomu, že se jedná o novostavbu, považuji za čistou od stropu až k podlaze. Chyba lávky, a já jsem během několika minut byla přesvědčená o opaku. Paní Helena mi kousek po kousku ukázala, že čistota je jen celkový dojem, který vytvářejí hnědé obklady v kombinaci s modrou zdí. Obklady na zdi ve sprchovém koutě, ač se jevili jako čisté, při bližším pohledu obsahovali nános něčeho co mělo  kombinaci prachu a snad plísní nebo vodního kamene. Detailně jsme rozbor neprováděli, ale pustili jsme se do práce. Popravdě, předpoklad, že kde teče voda je čisto a není potřeba to uklízet byl chybný. Nejdříve jsem obklady kompletně otřela mokrým hadrem aby se navlhčili. Poté jsem dostala do ruky kartáč, se kterým jsem pomocí čistícího prostředku, celou zeď „šurovala“.  Nejlepší prostředky jsou ty které obsahují složku proti vodnímu kameni a ulehčí Vám tak celou práci. Řeknu Vám, že jsem rozhodně netušila, co vše lze ze spár sprchového koutu dostat. Ale rozhodně to stálo za to. Obklady se leskli, jako by je právě nainstalovali a já jsme měla pocit, že čistější to nikdy nebylo. Dobrou radou přispěla paní Helena u sprchového koutu ještě jednou, když mi ukázala co vše se skrývá u těsnění dveří pod gumou.  Řekněte si, vždyť tam může být leda tak voda. Bohužel v kombinací s mýdlem, sprchovým gelem a vlastně i šupinkami staré kůže, které se při mytí odstraňují z těla, tam byl nános, který se tam usadil snad z doby kdy ten kout vyráběli:-) Jako poslední jsme umyli sklo, které jsem zjistila, nebylo tak čisté jako vypadalo.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

úklid bytuA pak už jenom běžná starost o poličky. To že někde je místo na které se nedá dostat jsem věděla, ale že tam bude tolik prachu mě nenapadlo ani ve snu. Taky jsem pochopila, že koupelna není výkladem a otírat každou lahvičku s parfémem, zabralo asi více času, jako vyčištěni sprchového koutu. Neřestí snad všech nás, je uchovávat památky na ten nebo onen parfém v podobě prázdného flakónu:-) Nejsem výjimkou a po promluvení do duše od paní Heleny, jsem navzdory tlakům u srdce otevřela pytel a loučila se se vším, co mi zabíralo místo a hlavně čas při úklidu. Nasledovalo mytí podlahy kvalitním prostředkem na dlažbu, ale to byla už jenom jednoduchá a poslední třešinka v koupelně. Celkem jsme v koupelně strávili 57 minut. Paní Helena by ji běžně zvládna při stejném rozsahu o cca polovinu rychleji. Ale já jsem se ptala a ptala a tak jsme se v úklidu trošku zabrzdili.

Na pořadí byl úklid toalety, který se v podstatě ničím neodlišoval od koupelny. V podstatě stejné čistící procedury, prostředky. Navíc jsem zjistila, že i přes to, že v záchodové míse máte různé závěsné monstra, čistým rozhodně není. Nejvíce kamene a nepořádku bylo právě pod nimi, ale pomocí prostředku s bělícím účinkem a odstraňovačem kamene se z ni stala opět příjemná a svěží toaleta, která mi dala pocit, že vše  je  v pořádku. Ještě vyleštit kohoutek umyvadla a vše vypadá jako nové, svěží a voňavé.

Úklidem WC a koupelny jsem strávila s paní Helenou 1 hodinu a 36 minut v příjemném rozhovoru a naučila jsem se, že není dobré zanedbávat úklid. Po delší době to pak stojí více sil a námahy, aby jsme vše vrátili do původního stavu. Mé tělo je celé unavené, ale cítím se příjemně, že jsem se něco naučila a při první příležitosti obměním svůj úklidový arzenál:-)

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Ceny úklidových služeb se pohybují různě, ale vesměs vždy záleží od plochy bytu,nebo uklizeného prostoru. Ptala jsem se proto paní Heleny, za kolik by mi uklidila byt, který má 56 m2. Ta nepřemýšlela a hned mi vyhodila sumu 550,-Kč. Má silná matematická povaha okamžitě přepočítala metry čtvereční a nedokázala jsem se dopracovat k výsledku. Pořád mi tam lítali desetiny a tak mi to nedalo a zeptala se logicky na to, jak uvedenou plochu zvládla tak rychle spočítat.

„To máte jednoduché, kde kdo se trápí měřením a výpočtem za plochu, u nás se platí stejná částka u jednopokojového bytu která má 50 m2, nebo třeba třípokojového o stejné rozloze. Je nesmyslem nedat lidem jasnou cenu a skrývat se za výpočty. Nikdo nemá čas měřit byt nebo třeba okna a hledat nabídku, kterou musí nejdříve vložit do kalkulačky a ověřit tak, jestli mu vyhovuje. Skrytím za nejasnou cenu, se dává jenom větší prostor pro spekulace. Tu a tam něco přidat, přičíst, navýšit. “ odpovídá paní Helena bez jakéhokoliv zaváhání.  A právě touto větou mě přesvědčila, že je skutečným profesionálem ve svém oboru.

[hana-code-insert name=’etarget‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno