Muzikál Carmen v kinech

Filmová verze divadelního muzikálového hitu CARMEN v hlavní roli s Lucií Bílou je druhým počinem režiséra F. A. Brabce, připravovaném kompletně ve 3D. Efektní podívanou slibuje nejen 3D formát, ale i celý příběh, jehož část se odehrává v cirkusu. V ohromné hloubce jeviště pražského Hudebního divadla v Karlíně se tak objevují i živí lvi velbloud, lama a krajta.

Zajímavostí je, že budova karlínského divadla sloužila původně (na konci 19. a počátku 20.století) pro cirkusová představení. Děj oživili profesionální tanečníci flamenca a salsy, kteří skvěle dotvořili temperamentní atmosféru. Nápaditá je i bojová choreografie při souboji Garcíi se Zunigou. Kostýmy jsou úžasné, stejně jako velkolepá scéna, v níž nechybí fontána na náměstí, les, pláž, kaple nebo hra s odrazy v zrcadlech. Film Carmen je muzikál, kde ožívají dobré i zlé
vztahy, které se ukrývají v našich myšlenkách. Téma čisté a nevinné lásky milostné dvojice, jež je narušena příchodem vášnivé ženy, která muže uhrane, omámí a plně si jej podmaní . Hudební dobrodružství pak vyvrcholí přímo dramaticky.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Hvězdné obsazení a nádherná hudba slibují úžasný filmový zážitek. Verze Carmen od trojice proslulých amerických autorů, není stejná jako původní kniha nebo opera. Není to „moderní verze“ Carmen, ale příběh Carmen volně inspirovaný.

muzikál Carmen 3DVelkolepé je obsazení filmu, kde zpívá a tančí kurážná Lucie Bílá. O famózním pěveckém výkonu určitě netřeba pochybovat, velkým překvapením je ale její herectví a tanec. V roli Josého se objeví Peter Strenáčik. V divácky vděčných rolích tety Inéz a starosty se předství Pavla Břínková a Jiří Korn. García Václava Noida Bárty je zlý na povrchu. Lukáš Kumpricht pojímá Zunigu jako velitele, který má své zásady a neustoupí od nich. Na závěr zmiňme Athinu Langoskou v roli Vědmy, která nás provází celým příběhem.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Carmen je ohromná show plná barevných světel, akrobatických a eskamotérských dovedností a hromadných tanečních čísel. Protipól velkolepým scénám dělají scény komorní . V tuzemsku nebývalou senzací je i přítomnost živých zvířat, které dodával trenér Ludvík Berousek. Filmové natáčení muzikálu Carmen realizuje společnost Nogup agency s.r.o..
Idea původního amerického muzikálu a jeho celosvětová premiéra v Praze vznikla v hlavě zkušeného producenta Egona Kulhánka již na jaře 2005, kdy byl Hudebním divadlem Karlín uveden muzikál Jekyll&Hyde, na jehož premiéře byli i autoři Leslie Bricusse a Frank Wildhorn. Provedením muzikálu nadšený Frank Wildhorn se pro tuto myšlenku také okamžitě nadchl, zpracování příběhu, cesta k finálnímu dílu, oslovení a přizvání Lucie Bílé, pro níž byly pak
některé písně psány přímo „na tělo“, byla však ještě náročná a dlouhá.

První český zfilmovaný muzikál natáčený ve 3D můžete v kinech shlédnout 10.1.2013 kdy bude uvedná premiéra filmu.

TRAILER FILMU

Zdroj: Tisková zpráva

[hana-code-insert name=’etarget‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno