Levné dormeo matrace

Levné dormeo matrace

Na trhu je bohatá nabídka matrací a není snadné vybrat si tu správnou. Přitom je nutné si uvědomit, jak je výběr matrace důležitý pro naše zdraví a celkovou duševní pohodu. Jaké jsou zásady, které je třeba vzít v potaz při výběru nové matrace?

„Spánku věnujeme v průměru až třetinu života, tedy více než kterékoliv jiné činnosti. A proto bychom měli přiměřený čas věnovat i výběru vhodné matrace a neskočit na první nabídku 1+1 matrace zdarma, kterou uvidíme v obchodě,“ říká fyzioterapeutka a instruktorka Jógy Sylvie Nikolićová.

Za dobrou matraci nemusíte utratit desetitisíce. Velmi kvalitní matrace je dnes možné koupit za přiměřenou cenu. Důležité je dodržet několik jednoduchých zásad při jejich výběru. Při výběru matrace hraje velkou roli Váš vlastní pocit. To znamená, že když si na ní lehnete, cítíte se dobře a uvolněně. Nejlépe zjistíte, zda je pro Vás matrace ta pravá tak, že si ji budete moci několik nocí vyzkoušet. Matrace Dormeo si standardně můžete vyzkoušet po dobu 30 dní a 30 nocí s garancí vrácení peněz.

Správná matrace by měla poskytovat dostatečnou oporu páteři. I když Vás bolesti zad, šíje nebo kyčlí v současné době netrápí, nemusí tak tomu být pořád. Nevhodná matrace problémům napomáhá, zatímco pokud zvolíte správně, může se matrace stát jedním z preventivních opatření proti vzniku nepříjemných bolestí. Všechny matrace Dormeo jsou šetrné k páteři, poskytují jí rovnoměrnou oporu a respektují její přirozené dvojité esovité zahnutí.

Během každé noci vypotíme až 1,5 litru tekutin. Důležitá je proto vysoká prodyšnost matrace. Matrace Dormeo jsou vyrobeny z vysoce funkčních prodyšných materiálů, které přebytečnou vlhkost odvádí. Prodyšnost matrace vhodně podpoří také kvalitní lamelový rošt. Některé rošty jsou navíc polohovatelné v oblasti zad nebo nohou. Polohovací rošt si zvolte, pokud v posteli rádi čtete či snídáte nebo při problémech s otoky nohou.

V matracích se také rádi usazují roztoči a další mikroorganismy, kteří produkují alergeny a způsobují tak alergie nebo astma. Proto je nutné před nákupem ověřit, zda je matrace dostatečně chráněna proti mikroorganismům prostřednictvím kvalitní impregnace nebo využití materiálů, které mikroorganismy odpuzují. Vynikající antibakteriální vlastnosti mají například stříbrná vlákna. Z těch značka Dormeo vyrábí například potahy na matrace, ale i polštáře a přikrývky.

Pokud vybíráte matraci na dvoulůžko, měli byste předem zvážit, zda Vám i Vašemu partnerovi vyhovuje stejná tvrdost matrace. Ženy často preferují matrace měkčí, zatímco muži tvrdší. Tento problém vyřeší například matrace Dormeo iMemory Silver, s dvěma různě tvrdými jádry, která je možné v matraci pro dvě osoby kombinovat. Často je také vhodné koupit na dvojité lůžko dvě oddělené matrace. A to například v případě, že využívají polohové rošty.

 

Dormeo doporučuje:

Matrace Aloe Vera je pohodlná, ortopedická, tvrdá a dobře prodyšná matrace, která poskytuje spolehlivou oporu a ulevuje od bolestí páteře. Její potah je obohacen o výtažky aloe vera, které zklidňují a hydratují pokožku. Prospívá zároveň imunitnímu systému.

Matrace Carbon je vyrobena z vysoce kvalitní a přizpůsobivé pěny Ecocell, takže se maximálně přizpůsobí tvaru a váze těla. Její dvojité jádro tvoří tři vertikálně děrované zóny. Každá ze tří zón tvoří vhodnou oporu pro část Vašeho těla – záda a horní část trupu, oblasti beder a kyčlí a nohy a chodidla. Povlak matrace je obohacen o uhlíková vlákna, která snižují statickou elektřinu a zabraňují hromadění prachových částic.

 

Matrace iMemory Silver je také matrace s jádrem z pěny Ecocell®, které je na jedné straně měkké a na druhé straně tvrdé. Takže jednoduchým otočením matrace můžete přizpůsobit její tvrdost svým potřebám. Tato matrace má vrstvu pohodlné paměťové pěny, která dodává pocit lehkosti, tří-zónové jádro, jež poskytuje tělu optimální oporu, a její termoregulační pouzdra snižují nadměrné pocení. Stříbrná vlákna navíc poskytují ochranu proti bakteriím a alergenům.

 

Postelový rošt Dormeo Ergo flex tvoří 39 až 42 (podle délky roštu) úzkých březových lamel, které poskytují tělu oporu na všech důležitých místech a zároveň se mu i přizpůsobují. Lamely jsou ukotveny v březovém nebo bukovém rámu pomocí gumových hlavic. Rošt je nastavitelný v horní i spodní části. Vyšší sklon v oblasti hlavy se doporučuje, pokud Vás trápí problémy s dýcháním, pálí žáha nebo je vhodný pro pacienty, kteří tráví hodně času v posteli. Zvýšení sklonu v oblasti nohou je skvělý způsob, jak ulevit od zátěže unaveným nohám, které často otékají.

 

Postelový rošt Dormeo Silver flex tvoří 28 lamel z březového dřeva ukotvených v březovém rámu pomocí pružných gumových hlavic. U pěti lamel v oblasti beder lze regulovat tvrdost pomocí pohyblivých disků. Navíc je horní část roštu nastavitelná do 12 různých sklonů, takže si můžete vybrat optimální polohu pro čtení či snídaně v posteli.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

5 KOMENTÁŘE

  1. Já jsem si vždycky myslela, že potah na matrace a chránič matrace je to samé. Potahy už dneska mají matrace skoro vždycky, tak jsem to neřešila. ale není to to samé a je dobré ještě chránič dokoupit. Hanka

  2. Souhlasím, že do matrace stojí za to investovat.Nekupujeme ji přece na dva roky, tak se investice časem vrátí. Já jsem před několika rokama šla do matrace Tropico Sice stála kolem deseti tisíc, ale spí se naní pořád úžasně 🙂

  3. rozhodně doporučuju při koupi matrace nešetřit a vybrat raději kvalitnější produkt (delší životnost a především musíte zvážit zdravotní rizika levných matrací)

  4. Matrace jsou nejdůležitější součásti kvalitního spánku, nemůžeme však zapomínat i na kvalitní rohože, které v těch lepších variantách společně s matraci napomáhají jak páteři, tak celkové regeneraci organismu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno