skupina do malawi

skupina do malawiNa svou další humanitární misi do odlehlých oblastí Afriky dnes odjíždí tým charitativní organizace International Humanity pod vedením lékařů Rastislava Maďara a Tomáše Utíkala, oba se do Malawi vrací opět po roce. Z vídeňského mezinárodního letiště zamíří přes Etiopii do hlavního města Malawi Lilongwe.

V náročných podmínkách afrického venkova bude skupina dobrovolníků plnit celou řadu úkolů, především však léčit pacienty se širokým spektrem diagnóz a bojovat s dětskou podvýživou. Součástí projektu, který probíhá v Malawi již třetím rokem je i výstavba nemocnice určené pro spádovou oblast s téměř půl miliónem obyvatel patřícím k nejchudším lidem naší planety. Za zmínku stojí, že členové mise si hradí náklady spojené s cestou a pobytem z vlastních zdrojů. Nezisková organizace International Humanity totiž využívá na pomoc chudým a nemocným každou získanou korunu.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Dobrovolníci míří do oblastí, kde není elektrická energie, internet ani mobilní signál. V jejich dosahu se bude skupina nacházet jen při průjezdu okresním městem Mchinji, které je vzdáleno několik hodin jízdy po nezpevněných silnicích. V rámci technických možností se členové mise budou z cest hlásit a sdílet své zážitky a jedinečné zkušenosti na webové stránce International Humanity http://www.pomoztesnami.cz

Je třeba dohlédnout i na další záležitosti, které naše organizace ve Fanuel spravuje. Hana Fialová bude zajišťovat koupi mobilní kliniky a věnovat se jejímu uvedení do provozu. Zároveň se setká s několika studenty, které podporujeme, navštíví školu a shromáždí vysvědčení všech „našich“ studentů.

Zároveň se chystáme „uvést do provozu“ další projekt. Jeho podstatou je založení 6ti rodinných farem (1 kozel a 3 kozy), kdy se musí rodina o mléko podělit a každou druhou narozenou kozu pak darovat chudé rodině ve vesnici, další narozené kozy může prodat či si farmu rozšiřovat. Chceme založit vždy jednu farmu v jedné vesnici v blízkosti Fanuelu. Určitě se také podíváme do rodin, které od nás v minulosti dostaly deky, moskytiéry, slepice, kozy či výhonky manioku.

Fotograficky bude vše dokumentovat Jiřina Mužíková.

Tímto velmi děkujeme všem, kteří se na pomoci s námi podílejí. Zejména sponzorům, díky kterým můžeme zachraňovat životy a opětovně provádět oční operace.

Našimi partnery jsou : Alcon ČR, Hartmann Rico, a.s. , Hipp , Phoenix Distributor léčiv, ZOO Dvůr Králové, Connea, DB Schenker, Teva Pharmaceuticals, Belupo.

Mediálními partnery : Český Rozhlas, TV Metropol, ČTK – Protext, Agentura Marka Bora – AdHog.

Kontakt:

Kateřina Znamenáčková

koordinátor projektu

e-mail: pomoztesnami@seznam.cz

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj TS


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno