vrtaná studna

Cena stočného stejně jako cena energií neustále roste. Vlastní studna dokáže peněžence ulevit, na vlastní vodu však musí být spoleh. Napojení na vodovodní řád v obci je prakticky jistota dodání vody a nemusíte se o nic starat. Proč nezkombinovat obě možnosti? Vrtaná studna vybudovaná pod dohledem dobrého projektanta se rozhodně vyplatí.

Jak se dostat k vodě

Napojení na vodovodní řád nemusí být jednoduché. V cestě vám může stát třeba nově vybudovaná silnice, kterou obec nechce pár let narušit ani drobným vrtáním. Rozhodně se však vyplatí tento přístup k vodě vybudovat. Na druhou stranu vrtané studny poskytují neustálý přísun kvalitní vody, za níž není nutné téměř nic platit. Hlídat musíte jen aktuální hladinu a dle toho hospodařit. A každoročně ji nechat zkontrolovat a vyčistit. Na druhou stranu s dobrým projektantem máte vystaráno na dlouhá léta.

Co byste měli vědět, než začnete vrtat

vrtaná studnaJeště před povoláním projektanta se obraťte na hydrogeologa. Vyhledá na vašem pozemku vodu, pokud tam zdroj je. Navrhne nejvhodnější postup a také by měl provést průzkumný vrt. Dle toho zjistíte, jak hlubokou studnu budete potřebovat. Hloubka je zásadní parametr, který se projeví i ve výsledné ceně za studnu. Samotné naplánování stavebních prácí už bude na někom dalším. Projektanti vytvoří jak jinak než projektovou dokumentaci, která vám otevře dveře ke stavebnímu povolení pro vrt.

Srovnání a recenze

Stejně jako ověřujete kvalitu zboží pomocí recenzí, můžete tímto způsobem vybrat i pracovníky. Na stránkách firemniprofil.cz naleznete kontakty a recenze na hydrogeology i projektanty. Můžete zde hledat dle jednotlivých okresů, nebo například dle doporučení. Pokud si vyberete jednu z firem, můžete ji prostřednictvím této stránky rovnou kontaktovat, nebo si zadat poptávku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno