fitness

Záběry z fitness center plných lidí s dokonalými postavami i outfity jsou velkým lákadlem pro každého, kdo alespoň trochu přemýšlí o vylepšení své figury. Jenže právě tahle dokonalost mnohdy stojí za obavami z toho, že nebudete vědět, co a jak, na kterých strojích cvičit nebo co si vzít na sebe. Tyhle obavy jsou ale zbytečné. Myslete na to, že do fitka chodí plno stejných začátečníků jako vy, a že žádný učený z nebe nespadl. Co si vzít poprvé sebou a jak začít cvičit?

Jak vybrat posilovnu a co si vzít s sebou?

Úplně prvním krokem je vybrat si to správné místo, kam budete chodit. Pokud si chcete vybrat například nějaké fitness v Praze, popřemýšlejte, zda vám bude vyhovovat smíšené fitness nebo třeba jen posilovna pro ženy.

Samozřejmě také vybírejte dle služeb i vzdálenosti od vaší práce či bydliště, aby vás později neodradily dlouhé cesty. Pokud máte vybráno, stačí vyrazit. Častým problémem je volba oblečení. Je to sice čistě na vás, ale pokud budete cvičit ve vytahaných teplákách a špinavém tričku, nejspíš přitáhnete více pohledů, než byste si přáli.

Hezkého sportovního oblečení je dnes všude plno, myslete však také na funkčnost. Ženy by neměly být příliš vyzývavé, přeci jen jde o cvičení, nikoliv o získání pozornosti. Dalším nezbytným vybavením je ručník a lahev s pitím. Pitný režim je při cvičení velice důležitý. S sebou se hodí i sluchátka a malý mp3 přehrávač.

fitness

První cviky

Při prvním cvičení to určitě nepřehánějte. Postupně se seznamte s jednotlivými stroji a nebojte se zeptat zdejších trenérů, s čím a jak začít. Pokud to neuděláte, mohlo by se stát, že si dáte příliš velké závaží a stanete se terčem posměchu.

Například ve fitness centru na Praze 10 vám rádi a ochotně poradí a vyhnete se všem možným faux pas. Nebojte se však ptát i ostatních lidí, kteří zrovna ve fitku jsou. I oni jednou začínali.

Na začátek byste se měli protáhnout a zkusit také nějaké kardio cvičení (například běh na běžícím pásu). Pro začátečníky jsou také vhodné tzv. kruhové tréninky, kdy mohou v kratších intervalech navštívit několik stanovišť a vyzkoušet si různé cviky.

Při dalších návštěvách na postupně přidávejte na obtížnosti a můžete si troufnout i na náročnější cvičební stroje. No a co po cvičení? Tělo potřebuje uvolnit, takže ideální je najít například fitness se soláriem v Praze nebo jiných městech, kam jste se rozhodli chodit cvičit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno