Sámer Issa obět podvodu

Sámerr Issa oběti podvoduOdlet za zahraničním angažmá se odkládá

Zpěvák Sámer Issa se společně se svým týmem (houslista Michael Hejč, zpěvačky Hanna Pekhart a Markéta Kadetová) již několik měsíců připravuje na vystupování v Dubaji, kde měli všichni společně po dobu tří měsíců představovat svoji show v místních nejluxusnějších klubech. Odlet, který byl naplánován na začátek dubna, se však prozatím odkládá. Zpěvák společně se svým týmem se totiž stali obětí podvodu ze strany člověka jménem MIKE AKAD, který jim práci v Dubaji měl zajistit.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Sámer Issa byl proto nucen celou záležitost předat právnímu zástupci, avšak i přesto nyní jeho tým dojednává lukrativní pracovní angažmá ve Spojených arabských emirátech napřímo s kompetentními lidmi. Situace se v tuto chvíli jeví slibně, Sámer Issa s týmem zřejmě v zahraničí vystupovat bude, a odlet se tím pádem jen posune.

Sámer Issa se zmíněným člověkem, který je zřejmě iniciátorem podvodu – Mikem Akadem domlouvali údajné zahraniční angažmá v Dubaji zhruba půl roku a na jeho popud připravili dvouhodinovou show, kterou měli od dubna do července představovat v luxusních klubech ve dvou tamějších světových hotelích. Mike Akad se prezentuje jako syrský fotograf žijící v Čechách a Sámer Issa s ním v minulosti spolupracoval již na pár projektech, které se vždy uskutečnily. Proto všechny překvapilo nedávné zjištění, že se jedná o podvod.

„Tento fotograf a pochybný podnikatel tvrdil, že má konexe v Dubaji a údajně domluvil lukrativní angažmá pro můj tým s jistým majitelem umělecké agentury, která zajišťovala tato vystupování v místních hotelech. Postupem času jsme zjistili, že smlouva, která byla poslána z dubajské agentury, byla falešná, a dokonce emailová adresa na údajného majitele této agentury, se kterým můj manažer Tomáš Prchal takto celou dobu komunikoval, patří ve skutečnosti Akadovi. Akad se přitom vymlouval, že tento ‚majitel‘ chce kvůli jejich přátelským vztahům telefonicky jednat jen s ním. Po získání telefonického kontaktu se stejně nebylo možné s ním spojit, číslo bylo zřejmě také falešné,“ říká k celé záležitosti Sámer Issa.

Na povrch vyplynuly i další podezřelé věci, jako například, že o pracovní víza pro umělce nikdo nezažádal i Akad jakožto fotograf na svých webových stránkách (www.mikeakad.com) i facebookovém profilu se prezentuje zavádějícím způsobem..

Na jeho popud zpěvák se svým týmem strávil několik měsíců usilovnými přípravami repertoáru, choreografií, zvukovými zkouškami a nahráváním.

„Akad nám způsobil zároveň i značnou finanční škodu, a trval dokonce na uspořádání rozlučkové party pro média a veřejnost, kde se před novináři nikterak neskrýval. S blížícím se datem odletu se Mike Akad stáhl do ústraní, a začal tvrdit, že je v zahraničí, že je vytížen či poslední informace z jeho strany je, že dokonce onemocněl rakovinou. Toto bychom však samozřejmě nikomu nepřáli, ale z hlediska všech těch lží, které nyní postupně vyplouvají na povrch, jestli si vymyslel i tuto informaci, silně pochybuji o jeho lidskosti,“ říká Sámer Issa.

Nikdo z jeho okolí nyní nedokáže jeho činy a vůbec celou jeho motivaci k tomuto podvodu pochopit. „Nehorší však je to vynaložené úsilí na postavení nového projektu, každodenní nácviky, kdy ani šestihodinové tréninky nebyly výjimkou,“ dodává houslista Michael Hejč.

„Celé jeho jednání mě šokuje, hlavně kvůli tomu, že se celou dobu choval jako kamarád, je to pro nás velké ponaučení a zároveň i velké zklamání,“ komentuje záležitost zpěvačka Markéta Kadetová. 

Tito čtyři interpreti však v práci i nadále pokračují. Naskytla se totiž jiná varianta a odlet za zahraničním angažmá je nyní v jednání již se solidními představiteli tamějšího hudebního průmyslu. „Nechceme zahodit tuto šanci, nejspíš se konečný odlet o nějakou dobu posune, ale věříme, že nakonec paradoxně budeme díky celé této situaci vděční, že jsme se takto dali dohromady a postavili tento super projekt,“ dodává zpěvačka Hanna Pekhart.

Sámer Issa tedy zatím zůstává v Čechách, pracuje na vlastní tvorbě a dál ladí připravovanou show pro sebe i své tři interprety, aby byla co nejlépe připravena pro zahraniční trh.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj: TS ČTK, Foto: Protex


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno