obchodování na burze

 

Tento článek je pouze informativního charakteru a v žádném případě není návodem či doporučením k investicím. Obchodování na burze může vést k úplné ztrátě vloženého kapitálu a dokonce jej i převýšit.

Také přemýšlíte o investicích pro rok 2017 a vytváříte si obchodní plán, ve kterém spekulujete nad vývojem finančního trhu? Přinášíme vám soubor témat, nad nimiž nezůstane nit suchá. Jak to dopadne s dolarem vůči Euru a jakým způsobem se bude vyvíjet situace okolo Evropské unie? Čím se Trump postará o znovuzrození ekonomiky a jak na tom bude zlato? Od čeho se bude tento rok obchodování odvíjet?

Trump by mohl nakopnout americkou ekonomiku

Podle prvních předpokladů by se Donald Trump měl stát čistým elixírem mládí pro americkou ekonomiku. Přislibuje snížení korporátních daní a investování do obnovy infrastruktury. Jsou to pouhá slova, jejichž skutkovou podstatu ještě bude potřeba naplnit. Uvidíme, jestli zisky firem budou i nadále stoupat, jako je tomu teď.

Rozpad Evropské unie

Tvrdý úder v podobě Brexitu je nesmazatelnou vizitkou destabilizace Evropské unie a její podstaty. Náhle se tento svazek jeví jako nepružný byrokratický aparát. Rok 2017 nám přinese volby v Německu, Itálii i ve Francii a mnohé se může měnit. Pokud začnou i ostatní státy vystupovat či si vytvářet svou suverenitu, jakým způsobem to zahýbá evropskou ekonomikou?

Dolar bude slábnout nebo sílit?

Na podzim konce roku 2016 jsme zaznamenali růst dolaru vůči euru. Ten se však objevuje již celé dva roky. Síla eura zkrátka upadá a nepomáhají tomu ani aktuální problémy s destabilizací. Podle odhadů by mohl dolar opětovně sílit a v budoucnu se dokonce historicky poprvé dostat před evropskou měnu.

A jak to bude se zlatem?

Zlato je z dlouhodobého hlediska nejstabilnější komoditou na finančním trhu. Rok 2017 či další roky by mohli zaznamenat strmý růst vzhůru. Poptávka po fyzickém zajištění v podobě zlata neustál narůstá a do těžby se prakticky neinvestuje. Jednou nastane doba kdy bude zlato hodně cenné, zda to bude v roce 2017 nebo později, to nevíme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno