domácnost

Úklid domácnosti většinou provází mnoho chemických a poměrně drahých čisticích prostředků. Tak to ale vůbec dělat nemusíte. Chcete-li chránit životní prostředí a zároveň si užít domácnost bez toxinů, měli byste se soustředit na ekologické prostředky. Proč byste na ně měli přejít a co přesně je dobré používat pro zcela bezpečnou a ekologickou domácnost?

Ekologické možnosti jsou vždy bezpečnější

Netoxické a ekologické varianty čisticích prostředků se na první pohled mohou zdát dražší. Většinou ale použijete menší množství, protože jsou velmi efektivní. Nakonec se vám tedy jejich koupě vyplatí po všech stranách. Ekologické prostředky pro domácnost pomohou životnímu prostředí, ale také vašemu zdraví. Právě z tohoto důvodu se vám nejvíce vyplatí.

Některé prostředky si můžete vyrobit sami doma, a to pomocí velmi jednoduchých a levných surovin. Zakoupit si je můžete také v běžné drogerii nebo specializovaném obchodě, kde se prodávají další ekologické produkty. Na trhu dnes existují prací prášky, prostředky na nádobí, do myčky, na úklid koupelny i podlahy. Stačí, abyste si vybrali.

Naučte se efektivně používat jednoduché složky pro úklid

Na čištění prakticky celé domácnosti vám postačí jen tři ingredience: kyselina citronová, bílý ocet a jedlá soda (nebo prášek do pečiva).

domácnost

Kyselina citronová vám pomůže s vodním kamenem, ale také se skvrnami nejrůznějšího typu. Vaše kuchyně i koupelna bude dokonale čistá, když se spolehnete na tento jediný produkt. Kyselina citronová by proto neměla chybět v žádné domácnosti.

Druhým na seznamu je bílý ocet. Použít ho můžete samotný bez dalších přísad, protože je velmi silný. Ideální je při použití v koupelně, kuchyni nebo jiných částech domácnosti. Jestli se potřebujete zbavit plísně, vodního kamene, bakterií nebo nepříjemného zápachu, bílý ocet je ideální. A stejně můžete využít také jedlou sodu, která je dobrá v domácnosti prakticky na všechno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno