Zdravé ořechy

Vlašské, para nebo třeba pistáciové, je jedno, o jaký druh jde, oříšky jsou dobré i zdravé, tak si je dopřejte každý den a ne jen o vánocích.

Ořechy jsou bohatým zdrojem energie, ta ovšem pochází ze zdravých nenasycených tuků. Pokud si tedy pochutnáváte na oříšcích místo potravin s vysokým obsahem živočišných tuků, děláte hodně pro své srdce a snižujete v těle cholesterol.

Co nám ořechy dávají ?

Zejména vlašské ořechy vynikají vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin, a jsou proto považovány za dokonalou svačinu pro vaše srdce. Jen dva para ořechy vám pro změnu dodají denní dávku selenu, pár hrstí vyloupaných pistácií má zase více draslíku než pověstné banány. Pekanové ořechy obsahují asi šestinu doporučené denní dávky zinku, který je zásadní pro fungování bílých krvinek.

Jaký vliv mají ořechy na postavu?

Strach z toho, že po časté zobání budete přibírat, není tak úplně na místě. Když příděl dobrot nepřekročí šálek denně, máte vyhráno. Pozor si dávejte jen na ty nejtučnější – makadamové ořechy. Jestli kupujete ořechy ve skořápkách, vybírejte celá, čistá a nepopraskaná semena. Loupané ořechy by měly být pevné a nesvřaštělé. Ukladejte je do ledničky nebo v uzavřené nádobě v mrazáku, kde vydrží i několik měsíců. Jen tak v misce totiž zežluknou a zhořknou. 

Foto: zdorovieinfo.ru


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno