Závody kočárků

závody kočárkůV neděli 13. dubna 2014 přesně v 15 hodin odstartují po celé České republice Strolleringové závody. Tento den bude patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří se sejdou na více než 25ti místech po celé Republice, aby změřili síly v netradiční disciplíně – chůzi s kočárkem. Tváří a zároveň moderátorkou letošních závodů bude herečka Dejvického divadla Simona Babčáková.

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. „Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan -Šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, právě sport vyplavuje endorfiny – hormony štěstí,“ vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu a občanského sdružení Strollering® – sportovní programy pro maminky s malými dětmi. „Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminky probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života, že hýbat se je normální,“ dodává.

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na 100 – 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze. Sudí budou mimo jiné sledovat, aby závodníci v zápalu soutěžení nepřecházeli z chůze do běhu. Zcela záměrně je zde kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce Strolleringu®, oblíbeného sportovního programu pro ženy po šestinedělí.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Každý závodník se předem registruje a uhradí startovné ve výši 50 Kč. Polovina z výtěžku ze startovného ze všech závodů po celé Republice poputuje na účet vybrané neziskové organizace. Závodníci se mohou zúčastnit závodu hned ve třech soutěžních kategoriích: maminky, tatínkové, celé rodiny. Pro vítěze jsou připraveny, stejně jako vloni, hodnotné ceny. Součástí závodu je také bohatý doprovodný program určený především pro nejmladší účastníky závodů, naše děti.

„Rádi bychom celou akci pojali jako zábavné odpoledne pro celou rodinu. Těšit se můžete i na oblíbené předtančení s kočárky. Vítáni jsou proto úplně všichni – babičky, dědečkové, tetičky, strýčkové,…“ zve nás na závody Edita Berková.

„Vloni se uskutečnil 2. ročník Závodů kočárků a s radostí musíme říci, že byl více než vydařený! V dubnu 2013 se závodilo na 25ti místech po celé ČR (dohromady soutěžilo více jak 500 kočárků!!!), tj. organizace závodů se zúčastnilo o 15 míst více, než v ročníku prvním. Letos doufáme, že tato rostoucí tendence bude pokračovat“, prozrazuje detaily ze zákulisí organizace Edita Berková. „Ze zájmu o Závody kočárků máme všichni ohromnou radost! Je to odměna za naši snahu a zároveň motivace pokračovat v prosazování hodnot Strolleringu® v dalších letech. Veliké díky patří i našim sponzorům – jejich podpory si opravdu moc vážíme.“

Strollering®Co je to Strollering®?

Strollering® vznikl zhruba před čtyřmi lety při jedné z pravidelných procházek s kočárkem tehdy novopečené maminky Edity Berkové. Editě, profesionální fitness instruktorce, chyběl pravidelný pohyb, na který byla dříve zvyklá. Proto proměnila kočárek v tréninkovou pomůcku a vymyslela efektivní variantu intervalového tréninku v rámci běžné procházky. Po čase se rozhodla, že tento typ cvičení nabídne i dalším maminkám. Strollering® je tedy určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli.

Právě podpora žen na mateřské dovolené k chutí podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chce Edita prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout. „Když jsem zakládala Strollering®, přála jsem si v ženách-maminkách probudit lásku k pravidelnému pohybu. Přála jsem si, aby se stal jejich každodenní součástí i v době, kdy na nás samotné nezbývá téměř žádný čas. Radost z pohybu nám totiž přináší radost ze sebe samých – cítíme se krásně!,“ vzpomíná na počátky svého podnikání Edita. „I dnes je mým cílem motivace žen. Aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!“ uzavírá pozvánku na Závody Edita.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Mgr. Edita Berková, zakladatelka o.s. Strollering®

Mob.: 725 310 005  E-mail: strollering@strollering.cz

www.zavodykocarku.cz www.strollering.cz

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno