přírodní kámen

Přírodní kámen se ve stavitelství využívá odnepaměti a své pevné místo má také v moderní architektuře a designu. I přes technologický pokrok ve výrobě keramických obkladů se poutavému přirozenému vzhledu kamene nevyrovná žádná imitace. Nabízí se přitom spousta možností, jak kámen zakomponovat do interiérového i exteriérového prostoru. Pojďme si s Robertem Adamem ze StoneGallery.cz některé z nich představit.

Kamenné obklady do koupelny, obýváku i kuchyně

Krásu přírodního kamene můžete obdivovat každým dnem při vhodném zakomponování do interiérového prostoru. Hodí se například do moderních koupelen, kde působí komorně a umocňují propojení člověka s přírodou. Obklady z přírodního kamene vynikají i z hlediska svých vlastností. Jsou velmi pevné a odolné, snadno se udržují a bez problému zvládnou přímý kontakt s vodou.

Kámen lze vhodně použít také jako dlažbu, která v letním období příjemně ochlazuje a v topné sezóně dobře funguje v kombinaci s podlahovým vytápěním. Na výběr máte z mnoha typů přírodního kamene od žuly po křemenec.

Díky svým vlastnostem a vysoké estetické hodnotě se kamenné obklady využívají i v dalších obytných prostorách, například v kuchyni, obývacím pokoji či ložnici. Zde se upřednostňují formátované obklady složené z různě velkých kusů kamene, které se obkládají podobným způsobem jako keramické. Navíc se nespárují, a tak se snižují náklady na pořízení stavební chemie i realizaci. Kámen odolává i vysokým teplotám, proto je oblíbenou volbou pro obložení kamen a krbů.

přírodní kámen

Možnosti využití přírodního kamene v exteriéru

Protože jsou kamenné materiály odolné, mrazuvzdorné a odolávají teplotním rozdílům, hodí se i pro použití v exteriérech. Pomocí kamenných obkladů můžete povýšit vzhled vaší fasády, stejně tak můžete přírodní kámen uplatnit pro zhotovení dlažby na terase. „Nejvíce doporučuji přírodní kámen, který se v okolí stavby vyskytuje. Působí přirozeně a není rušivým elementem okolní krajiny,“ doplňuje designérka Barbora Ferencová, která ve svém studiu pomáhá klientům s návrhy interiérů i rekonstrukcemi.

Každý druh kamene má svá specifika a liší se barevností i strukturou. Jako obkladový kámen se s oblibou používá břidlice, která vyniká dobrou opracovatelností. Hledáte-li kámen světlejších odstínů, sáhněte třeba po obkladech a dlažbách z křemence nebo pískovce.

Zakomponujte do interiéru i exteriéru další kamenné prvky

Kromě obkladů a dlažeb vaše bydlení ozvláštní i další kamenné prvky. V interiérovém prostoru se kámen využívá například k výrobě kuchyňských pracovních desek, barových pultů, stolů nebo vnitřních obkladů.

Venkovním prostorům pak sluší kamenné prahy, schody a schodnice, zákrytové desky nebo venkovní stolové desky. Ty vkusně doplní vaši kuchyni, zahradní nábytek, terasu či pergolu. Kámen zkrátka přináší nepřeberné možnosti využití a je jen na vás, jakým způsobem s ním budete při návrhu vnitřních i venkovních prostorů pracovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno