xbox

Pandemie koronaviru ovlivnila téměř veškeré dění na světě, a to i v oblastech, kde bychom to možná nečekali. Příkladem hovořícím za vše by mohla být (ne)dostupnost nejnovějších herních konzolí. Na současném stavu trhu s herními mašinkami se sice podílely i další faktory, ale právě kvůli uzavírkám továren a problémům s přepravou nabídka stále nedokáže uspokojit poptávku. Ideálně na tom nebyly Playstation ani Xbox, ovšem druhá zmíněná značka se přeci jen potýkala s o dost většími problémy. Nyní se karta obrátila a Microsoft si může mnout ruce.

Když si na podzim loňského roku nemalá část hráčského spektra všimla, že je k mání mnohem více konzolí Xbox Series X než páté generace PlayStationů, zprvu to (logicky) přisuzovala faktu, že po DualSense PS5 milovníci digitální zábavy touží mnohem více než po konkurenci. Nyní však vyšlo najevo něco úplně jiného. Xbox Series X a jeho méně výkonný sourozenec mají údajně větší zastoupení díky exkluzivní smlouvě mezi Microsoftem a dodavateli nedostatkových komponentů.

Informace o přednostním přístupu Microsoftu k čipům a dalším součástkám, kterých je v poslední době kritický nedostatek, sice nepochází z oficiálního zdroje, ale přišel s ní jeden ze zakladatelů známého fóra XboxEra Nick Baker. V hráčské komunitě jde o respektovaného insidera, jehož tvrzení se v minulosti obvykle ukázala jako pravdivá. K Bakerovi se zpráva dostala již v dubnu loňského roku a s nástupem podzimu se počet naskladněných Xboxů skutečně rapidně zvýšil.

xbox

Pravdivosti Bakerova tvrzení navíc nahrává i skutečnost, že Microsoft v posledním kvartálu uvedl na trh několik očekávaných herních pecek – a právě tato kombinace, tedy dostupnost Xboxů a „releasy“ šlágrů jako Halo Infinie či Forza Horizon, může ovlivnit hráče, kteří se stále nemohou rozhodnout, které z konzolí dají šanci.

A co vy – počkáte si na PlayStation 5, anebo vám bude dělat společnost ovladač Xbox Series X, případně kompatibilní (a o něco větší) Xbox One ovladač?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno