žaluzie
Zdroj: JRJfin / Shutterstock.com

Vertikální žaluzie nebo rolety se obvykle vyskytují zejména v kancelářských a nebytových prostorech. Bývají tam totiž rozsáhlé prosklené plochy, které je třeba efektivně odstínit. Moderní architektura ale stále častěji vytváří velké prosklené plochy i v našich domovech, a proto se hodí zvážit jejich umístění i u vás doma. Vertikální žaluzie jsou rozhodně dobrým řešením a možná se hodí i pro vás. Jak je vybrat?

Výhody vertikálních žaluzií

Textilní svislé žaluzie dokážou efektivně nahradit klasické závěsy, které byly běžné dříve, ale dnes nejsou z praktického hlediska příliš oblíbené. Vertikální žaluzie nabízí široký výběr vysoce kvalitních texturovaných tkanin. Nabízí se také v mnoha designových provedeních nebo barvách, které sednou skoro do každého interiéru.

Pomocí vertikálních žaluzií lze velmi plynule regulovat množství světla, které bude do místnosti pronikat. Je možné toho docílit pomocí natáčení látkových pruhů, ze kterých jsou žaluzie vyrobeny. To je výhodné zejména tehdy, pokud potřebujete slunci bránit v průběhu celého dne. Vertikální žaluzie tak můžete postupně natáčet podle toho, jak se posouvá slunce.

Jaké látky jsou k dostání?

Pokud si chcete pořídit žaluzie, obvykle se v nabídce setkáte s polyesterovým vláknem, které je známé pod zkratkou PES. Polyester je vysoce odolný vůči světlu, také se do něj obvykle nepouští žádné mikroorganismy a rychle schne v případě znečištění. Další typem látky je Trevira CS. Patří mezi nehořlavé látky, které mají vysokou odolnost vůči teplu. Můžete je mít i doma, ale ideální jsou zejména do administrativních prostor kvůli bezpečnosti.

Pokud vám dosluhují v domácnosti právě závěsy a přemýšlíte nad pořízením nových, možná by mohlo být lepší rovnou je nahradit právě vertikálními žaluziemi. Je to lepší a trvanlivější řešení, které sice vyžaduje větší počáteční investici, ale jisté je, že nebudete litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno