čištění koberců a nábytku

 

Plánujete pravidelný úklid, kompletní očistu domu nebo se potřebujete zbavit čerstvých či starých skvrn na vašem koberci nebo čalouněném nábytku? Můžete se do toho pustit vlastnoručně nebo přizvat někoho, kdo vše obstará za vás.

Na vlastní pěst

Tou náročnější a méně spolehlivější cestou je pustit se do čištění samy. Obecně dělíme čištění na mokré (kvůli schnutí časově náročnější, velmi účinné, ale svou razantností může poškodit některé druhy materiálu) nebo suché (jemnější, vhodné i na citlivější materiály).

Vyzkoušet můžete také pár tipů, jimiž se nejspíš řídily již vaše babičky:

  • Nasypte na koberec prášek do pečiva, nechte několik hodin (ideální je přes noc) a důkladně vyluxujte. Variantou je mírně vyšlehat smetanu na šlehání tak, aby utvořila pěnu, potřít s ní koberec a po zaschnutí vyluxovat.
  • Na skvrny od fixy nebo propisky platí citronová šťáva, vosk ze svíček zničíte přežehlením přes kuchyňskou utěrku, mastných skvrn se zbavíte pomocí jedlé sody a zašlapanou nebo přilepenou žvýkačku odstraníte ledováním a následným vydrolením.

Čištění koberců s pomocí odborníků

Oproti domácímu čištění má svěření vašeho nábytku do rukou profesionálů obrovské výhody. Pokud si správně zvolíte firmu (pro pražské mohu doporučit firmu z Dolních Počernic zabývající se levným čištěním koberců a čalouněného nábytku, která využívá čistící stroje německé značky Karcher), nejen že si ušetříte práci (a s ní i nervy), ale můžete se těšit na precizně odvedenou práci, profesionální a spolehlivý servis a dostupnost téměř kdykoliv. Nemusíte se strachovat, zda svůj nábytek nezničíte špatně zvoleným prostředkem nebo metodou a kvalitní výsledek máte ve většině případů zaručený.

Jak často a za kolik?

Odborné čištění je doporučováno jednou až dvakrát ročně, v případě alergiků častěji. Výše ceny se v různých společnostech liší, mezi faktory patří míra znečištění, použité přípravky a stroje a velikost čištěného prostoru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno