termovize
Zdroj obrázku: Maximillian cabinet / Shutterstock.com

Je-li vaším koníčkem myslivost nebo lov, bezpochyby víte, že dobrá výbava je zcela nezbytná. Pokud zvažujete, že byste si letos vaše vybavení vylepšili a obohatili, zkuste se zaměřit například na termovize. Jde o zařízení, které umožňuje dobře vidět i v úplné temnotě. Díky termovizi může být váš pohyb v terénu daleko snadnější, ale také bezpečnější. Jak vybrat tu nejlepší pro vás?

Termovize vs. noční vidění

Oba tyto přístroje mají sice stejný cíl, nicméně fungují na jiném principu. Zatímco zařízení pro noční vidění užívá infračervený paprsek světla, díky kterému může naše oko vidět i objekty ve tmě, u termovize registruje paprsky ve formě tepla, které následně zobrazuje pomocí detektoru. Termovize využívá složitější technologie, a proto bývá i poněkud dražší.

Kam umístit termovizi?

Existuje hned několik míst, kde se dá termovize využít. Jestliže je hlavním cílem využití při lovu, vyplatí se investovat do termovize, která se dá namontovat na zbraň. Nový Mauser M12 se jistě ve spojení s termovizí stane vaším oblíbeným parťákem. Dále je pak možné pořídit také termovizní adaptéry, které se dají namontovat na dalekohled. Je jen na vás, jakou variantu zvolíte, všechny bývají velmi kvalitní, jde spíše o váš uživatelský komfort.

Rozlišení a detekce

Klíčovým parametrem, který byste měli sledovat, je rozlišení senzoru. Samozřejmě platí, že čím vyšší rozlišení, tím větší je hustota zaznamenaných infračervených paprsků, a tedy i přesnější vidění. Platí, že standardem při použití při lovu by mělo být alespoň 640 x 480. Výkonná Liemke to dokáže snadno zajistit. Stejně důležitý je také rozsah detekce. Můžete dnes sehnat termovize, které vám nabídnou detekční vzdálenosti i přesahující 1000 metrů, ale častější a cenově dostupnější jsou termovize s detekční vzdáleností od 200 do 400 metrů. Vždy si vše osobně vyzkoušejte a nechte si také poradit od odborníků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno