pamlsky pro psa

 

Vánoce jsou už za dveřmi a všichni očekávají, co naleznou pod stromečkem na Štědrý den. Naši nejlepší přátelé člověka možná tolik nevnímají všechen ten sváteční shon, ale i tak bychom jim pod stromečkem měli něco nadělit a udělat jim radost. Můžete vybírat z velké nabídky hraček a pamlsků, u kterých byste určitě neměli zapomenout i na jejich funkčnost a prospěch pro vaše mazlíčky.

Největší radostí pro každého chovatele je pohled na šťastného psíka, který pod stromečkem právě nalezl pamlsky nebo psí hračky. Takové chvíle jsou opravdu k nezaplacení a zahřejí u srdce každého.

Kdo si hraje nezlobí

Psí hračky potěší snad každého psa. Pomocí nich se vrací zpět ke štěněcím létům a pomáhají jim se stále vyvíjet. Nabídka psích hraček je velmi široká, a tak pro ně můžete vybrat tu nejideálnější.

Hračky pro štěňata: Jak je vybrat

Štěňata jsou ve hraní velmi kreativní a občas se při té vší kreativitě zaměří i na vaše osobní věci nebo nábytek, nedej bože na vánoční stromeček. Byt po takovém hraní někdy vypadá jako po bitvě a váš psí miláček vás tím moc nepotěší. Přitom aktivní pohyb a hra je pro dospívající psy tím nejdůležitějším pomáhá jim udržovat správnou kondici, a navíc se pomocí hraček také učí a rozvíjejí své schopnosti.

Hraní napomáhá k:

 • Naučení se správnému chování při styku s člověkem a ostatními zvířaty,
 • vybití přebytečné energie,
 • správnému vývoji stavby těla štěněte,
 • naučení se toho, co je správně a co naopak není (např. kousání nebo trhání bot).

Ideální hračka pro štěně by měla být především pevná a vydržet nápor zubů, které jsou v tomto věku velmi ostré. Dále byste měli myslet na věk psa a velikost vybírané hračky v poměru s velikostí štěněte a plemene. Ne příliš vhodné hračky pro mála štěňata jsou některé složitější interaktivní hry, které pro mohou být prozatím náročné.

Mezi vhodné hračky patří:

 • Gumové hračky ke žvýkání a „lovu“,
 • jednoduché interaktivní hračky s výplněmi pro pamlsky,
 • gumové míčky pro aportování,
 • plyšové hračky na spaní.

Hračky pro dospělé psy a interaktivní hračky

Hra s dospělými psy je stejně důležitá jako u štěňat, rozvíjí jejich inteligenci a naplňuje je i emočně. Na rozdíl od štěňat můžete u dospělých psů využívat více kreativní a náročnější hračky. Výběr skvělého dárku pro ně není zas tak náročný, můžete vybrat cokoli co považujete za vhodné a zábavné pro vašeho psa.

5 top hraček, které váš pes nejvíce ocení

 1. Frisbee,
 2. Přetahovadlo,
 3. latexová nebo gumová hračka,
 4. psí činky,
 5. házeč nebo vrhač míčků.

Další skvělou volbou jsou interaktivní hračky, které napomáhají k rozvoji mozkové aktivity vašeho psa. Při hraní s nimi musí zapojit logické myšlení a pomocí něj získat ukryté pamlsky. Pokud chcete vaše mazlíčka na chvíli zabavit je to skutečně jednoduchá volba.

Něco na zub

Psí pamlsky jsou nejednoduší volbou a určitě i tou nejlepší, což vám potvrdí i váš psí kamarád. Při výběru byste měli myslet i na jejich zdravý a vybírat pamlsky, které obsahují vitamíny anebo napomáhají k lepší kondici psa.

Pečené pamlsky

Pečené pamlsky ve formě piškotků nebo například biskvitků jsou skvělou volbou pro odměňovaní při výcviku. Navíc obsahují vitamíny, které jsou pro psy důležité. Tedy jedná se o zdravou variantu pro psí mlsání.

Sušené maso a pamlsky z buvolí kůže

Při vyslovení slova maso si mnoho páníčků nepředstaví, že by se jednalo o něco velmi zdravého, ale opak je pravdou. Sušené maso má nízký obsah tuků a cholesterolu, takže se jedná o velmi dobrou alternativu odměňování psa nebo jako chutná dobrota.

Pamlsky z buvolí kůže jsou tvrdé, a tak se hodí pro žvýkání a posilování žvýkacích svalů. Bohužel o používání pamlsků z buvolů kůže se vedou spory. Proto si ověřujte kvalitu pamlsků a nepřehánějte to s nimi.

Zdravé pamlsky, které potěší

Další zdravou variantou, která prospěje našim čtyřnohým kamarádům. Jsou pamlsky pro žvýkání a čistění zubů. Ty uvolňují a zároveň odstraňují zubní kámen a plak. Předchází tak zubním kazům nebo problémům s dásněmi, které jsou pro pejsky velmi bolestivé a nepříjemné.

Vánoční čas je o obdarování a strávení příjemného času s naší rodinou a přáteli. Jelikož domácí mazlíčci jsou pro mnoho chovatelů součástí rodiny, neměli bychom na ně zapomenout a udělat jim radost. Ty se nám odmění svojí nákloností a láskou, která je k nezaplacení. Ideálním dárkem pro naše psi jsou hračky a pamlsky, které nejvíce ocení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

 1. Náš Jackouš dostal aportovač, protože je to šílenec a už mě z toho házení bolelo rameno. Super věcička. Eliška

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno