Televize Pětka podvod

Televize Pětka, která si s oblibou nechává říkat Televize plná zábavy a tvůrce pokleslého českého humoru se neustále zviditelňuje.

V nedávné době internetem proběhla zpráva o zabavení všech miliard manažerů Mostecké uhelné včetně Měkoty, o které se postaralo Švýcarsko. Televize Pětka tak přišla o investora a  ukončila na neurčito výrobu pořadů. Provozovatelem této televize  je společnost Metropol TV, která od května roku 2011 provozuje stejnojmennou regionální televizi. Miliardář Měkota do firmy vstoupil loni na jaře a  v srpnu navýšil podíl ve společnosti ze 66 na 98 %. Pětka začala vysílat 15.10.2012 a po necelých dvou měsících má tak na krku řešení nelehkého problému.

Na zastavení výroby jako první upozornil DigiZone.cz, který se odvolal na interní zdroj z televize. Podle vyjádření mluvčí televize Pětka Kateřiny Kotalové, které poskytla několika serverům, majitel Pětky a pražské televize Metropol Luboš Měkota nemůže už dál financovat chod stanic. Vysílání je zajištěné jen do konce roku. „V tuto chvíli usilovně jednáme o nových investorech a refinancování projektů,“ uvedla Kotalová.

Celý projekt se zdá být ztracený a hledání investora, možná televizi posune jiným směrem, než je v současné době. Mezi jmény, které by se teoreticky zapojili do finanční injekce se na internetu objevili i Andrej Babiš nebo Jaromír Soukup. Co se bude dít dále a jak televize bude pokračovat se určitě dozvíme.

Nic to však nemění na faktu, že televize Pětka poskytuje určitě za nemalé peníze, vysílací prostor pořadu Sexi šance, který je určený jen a pouze pro vyždímaní peněz z volajících. Jedná se o pořad, kde jsou kladené matematické úkoly (někdy opravdu nesmyslné) a volající musí svou správnou odpověď zavolat na číslo 90990….. Minuta hovoru stojí 90,- Kč a dovolat se do vysílání je přímo nadlidský výkon. Přímo na facebook stránce televize Pětka se už několik týdnů množí stížnosti na tento pořad, kde je člověk matený nepravdivou informací, nesmyslným řešením a nepřepojováním do studia. Vyjádření administrátoru profilu je ve všech případech jako obehraná deska „Pořad Sexy šance provozuje společnost Call TV, nikoli Tv Pětka“ V každém případě, je televize zprostředkovatelem tohoto podvodu a proto by se k tomu měla postavit rázně a celé vysíláni zrušit. „Se společností Call TV na základě vašich stížností a připomínek jednáme o změně a úpravě pořadu. Jakmile budou jednání ukončena, výsledek se dozvíte. To však bude ještě nejakou dobu trvat.“ uvedl správce profilu na sociální síti. Takže nějakou dobu budou ještě okrádat a mastit si kapsy z peněz nic netušících lidí.

V pravidlech pořadu je i táto klauzule: Volající na linku 909 90 90 90, který si zvolí možnost přepojení do studia, je přepojen do studia bez zbytečného odkladu po ukončení předchozího spojení. Je-li zájemců více, jsou přepojováni v pořadí, v jakém se dovolají. Proto jsem se celou věc rozhodl prozkoumat. Tři vysílání, tři bezesné noci,  jsem čekal na otázku, která by mi padla, ale dočkal jsem se. Ovšem vše je jinak a to jsem věděl.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Po vytočení čísla se jako vždy u podobných pořadů ozve automat – slečna nebo paní, povídá Vám jak je ráda, že jste zavolal a začal výčet nabídek, které si mohu zvolit. Samozřejmě jsem chtěl propojit do studia, nakolik jsem prolomil mé matematické myšlení a domníval se, že znám správný výsledek. Táto možnost tam ovšem nebyla a automat neustále opakoval různé nabídky,které jsem ignoroval. Nevím jak dlouho to trvalo, zaplněná hlava nabídkami na rozhovor se slečnami, mi trošku zatemnila mozek, nicméně asi po pěti minutách se konečně ozvalo, že  musím ještě chvíli na přepojení počkat, nakolik je přede mnou někdo, kdo se dovolal dříve. Nechápal jsem ničemu, protože slečna na obrazovce kňukala, že jí nikdo nechce zavolat a že stále čeká na toho kdo ji zodpoví otázku. Nevím kdo byl přede mnou a co si tam povídali, ale asi poslouchal nějakou erotickou povídku , kterou jako odměnu za čekání pustili do ucha i pro mne. V průběhu povídky mi asi dva krát do telefonu zašveholil automat, že teda jestli dovolím, koukne se jeli linka do studia volná a pokaždé mi s hlasem statečné mučednice odvětila, že je ji to strašně líto, ale pořád ještě není. Celou dobu však ve studiu nezazněl ani hlásek nějakého volajícího, aby se pokusil jako já, vyřešit matematický příklad. Slečna na obrazovce se tvářila čím dále, tím více jako když přemýšlí, jestli si něco neudělá, jen proto, že ji nikdo nechce zavolat. Dle všeho jsme na lince , ale čekali minimálně dva. Já a ten co se dovolal přede mnou, kvůli kterému jsem nemohl být přepojený do studia.

Celou telefonickou hru s pořadem Sexi šance jsem však neustál až do konce. Jednak jsem se bál odtrhnout ucho od mobilu, co kdyby náhodou mě právě přepojili a já to neslyšel, jednak mě začala bolet hlava z neuvěřitelné červené knihovny, která mi tam odsejpala, zatím co jsem čekal a rudnul vzteky. Celkový výčet je následovný. Délka hovoru 37 minut x minuta 90,- Kč. Vánoce chudší o 3300,- Kč a já o poznání, že i když jsem doufal, že výsledek je ten, který jsem uhodl, vše bylo totálně jinak. To, že dají na obrazovku rovnici, nebo nějakou matematickou úlohu, ještě neznamená, že je Vaše odpověď správná. Musíte bedlivě sledovat i jinde. Navíc jejich řešení má vždy více výsledků a ten, který se hodí zveřejní.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Např. tento matematický oříšek:

Pětka podvádí diváky

Soutěžící má sečíst všechny čísla uvedená na obrázku vpravo. Jestli máte v hlavě výsledek 81 tak jste na velkém omylu. Bohužel tady musíte sečíst všechny čísla jak arabské tak římské uvedené a skryté pod jménem herečky. To znamená že výsledek byl v tomto případě 1631 ?!? Samozřejmě  jde výsledek upravit v televizi podle potřeb, přeci jen tak někomu nadají 36 tisíc. Můžete vzít v úvahu otázník jako dvojku, v tom momentě bude výsledek 1633, nebo například počítat závorku jako římskou číslici C, nebo brát znaménko x jako římskou desítku. Možností je nespočet a možná právě proto onu šílenou výhru nikdo nezískal.

 

Dovolím si  tvrdit, že se jedná o podvod a televize Pětka je zprostředkovatelem podvodu na veřejnosti.

[hana-code-insert name=’etarget‘ /]

Zdroje: facebook


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

25 KOMENTÁŘE

 1. Matematicky je taková soutěž blbost, protože ve výrazu se používají jen arabské čísla a písmena (řecká čísla) by tu mohly být jen jako mnohočleny. Na otázku je neomezený počet výsledků. ,,V“ můžeme chápat jako číslo jedna nebo jako proměnnou.

 2. Jsem na tom velice podobně. Zúčastnila jsem se 1.2. v hádání slov. Novým
  slovem jsem si byla jistá, ale nebylo to nic platné, protože jsem přes
  hodinu !! čekala na přepojení do studia, až se dovolají všichni přede mnou.
  Asi v desetiminutových intervalech se dovolalo pár lidí, mezi nimi nic,
  všichni viseli na drátě a poslouchali bláboly. Jak jsem stará, tak jsem blbá, nechtěla jsem to vzdát, ale to jsem netušila, že mě do studia ani
  přepojit nemají v úmyslu. Podle mého názoru se jedná o podvodné obohacování
  a pokud se najde někdo, kdo bude ochotný s tím něco dělat, velice ráda se
  připojím. Aspoň podám trestní oznámení.

 3. Prosím, kdo máte uložené zadání příkladu ze soutěže vysílané 31.12.2012, nám se někam zatoulalo, můžete ho sem vložit? Děkuji předem Dana

 4. Taktéž jako Jarek. Nechala jsem se zlákat rodinou na Silvestra, že jsem dobrá matematička, ať jim vypočítám správnou odpověď, kterou jsem si následně nechala ověřit i ve škole, že je správná. Ovšem pořadatelka vyhlásila výsledek jako naprostý mat. nesmysl, ani kdyby v příkladu byl jakýkoliv chyták, nemohlo vyjít tak nesmyslně vysoký číslo. A když jsme tam zavolali, ani jednou jsme se nedovolali, přestože paní na obrazovce vyzývala, že nikdo nevolá. Ale účet za tento telefonát přišel nehorázný a drzý, protože se tam objevil 18x voláno a dokonce po různých délkách volání.
  To skutečně vypadá na organizovaný podvod. Doufám, že jste také všichni dotčení podali alespoň stížnost na RRTV anebo rovnou oznámení policii?

  • Rada ve smyslu ustanovení § 158 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení
   soudním (trestní řád), v platném znění, podává trestní oznámení pro okolnosti
   nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin podvodu podle ustanovení § 209 zákona
   č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku, a to odvysíláním pořadu Sexy šance, odvysílaného
   dne 5. ledna 2013 od 23:42 hodin na programu Pětka, v jehož průběhu byli diváci lákáni
   k volání (za cenu 90 Kč za minutu hovoru) za účelem možného získání peněžité výhry,
   přičemž jim byla kladena matematická otázka, na níž ovšem byla očekávána odpověď,
   kterou nebylo možné zjistit vypočítáním zobrazeného příkladu. Tím dochází k podvodu
   na divácích, neboť ti nemohou vypočítáním příkladu získat slibovanou výhru.
   – Rada vysílání žádá Ministerstvo financí ČR – odbor Státního dozoru nad sázkovými
   hrami a loteriemi o odborné stanovisko ve věci posouzení charakteru služby nabízené v
   rámci pořadu Sexy šance, odvysílaného dne 5. ledna 2013 od 23:42 hodin na programu
   Pětka.
   podobné je zasláno i na Očko, kde je obdobná soutěž, doufáme, že se jim alespoň minimálně přitíží 😀

 5. Podobně jak Radka-volal jsem 8.1.2013. Marně čekám na 3000 za údajně špatnou odpověď,ale účet za hovor jsem včera dostal (ani se nechci chlubit jak blbý jsem,i když jsem kdysi vyhrával matematické olympiády). Cena za minutu byla na obrazovce záměrně tak rozostřena,že jsem nebyl schopen ji přečíst. Jde o to jak tyto „zodpovědné“ lidi dostat k odpovědnosti,a vrácení peněz,a taky k postihu. Přece není možné aby někdo ve veřejné televizi okrádal takovým naivním,jednoduchým a sprostým způsobem veřejnost. Poradí nám někdo?

  • Vážení, tento podvod v ČR organizuje jistý Zoltán Morvai, slovenský Maďar, usvědčený zloděj a podvodník dříve působící jako jednatel ve firmách Ringier a VLP. Pokud budete chtít, sdělím Vám jeho adresu v Maďarsku, telefonní číslo a další.

 6. Dobrý den. Taky patřím mezy ty, kteří se nachrtili na výhru 19900 kč. Moje odpověď byla nereálná, zato účet byl reálný 4500 kč.Stále jsem myslela pozitivnně, když mi slečna na obrazovce gratulovala a za špatnou odpověď dala výhru 3000 kč. Stále se ptám, kde mám ty 3000 kč? Kdo mi na to odpoví, nebo, kdo mi poradí, kde ty tři tisíce dostanu? Děkuji Radka

 7. Je to celé podvod s požehnáním televize. Za 25 minut se v televizi nikdo nedovolal a já byla na lince s odkazem, že mám čekat, že jsem v pořadí. Divím se, co je v tomto státě možné. Je to vůbec povolené? Vždyť je to klamání lidí ve velkém!!!!!!!!!!!!

 8. Jsem další najivní ťulpas co naletěl, taktéž zdržovali, po dlooouhéém úvodu či obeznámení kam volám a co je to za pořad a že mohu volat ženským v zákulisí, což mne jako ženu opravdu neláká tudíž jsem žádnou jedničku nezmáčkla…mi opětovně vše zopakovali pomalým hlasem a řekli, že přede mnou je ještě několik lidí co čekají na spojení a pak budu přepojena já.Poté mi tam pustili ženskou která údajně vlhla a vlhla atd…což mne také vůbec…nezajímá…a po jedenácti minutách co ostatní údajně čekali a přitom ve studiu říkali „proč nevoláte, volejte“…mi došlo když někoho spojili a opět pauza s tím, že nikdo nevolá a abychom volali….jsem zavěsila…tisícovka v pr..eli…a to mělo být i za špatnou odpověď tři tisíce korun…ale to by mne ten hovor v podstatě stál a ještě bych asi musela doplácet i když jsem přesvědčena, že jsem odpověď věděla, jelikož to spočítal přítel :o) MAJÍ TO OPRAVDU PROMYŠLENÉ a je to velká sviňárna…a v podstatě je to i OHROŽOVÁNÍ MRAVNOSTI MLÁDEŽE, jelikož tam nemají uvedeno aby volali osoby starší 18ti let…a vypráví tam takovéto příběhy jaké vypráví…a hoooodně pomalu…aby byly co nejdražší JSEM VYLÉČENA…je to PODVODNÉ JEDNÁNÍ HRANIČÍCÍ S TRESTNÝM JEDNÁNÍM asi se na to poinformuju…nemělo by jim to procházet…co kdyby tam zavolalo dítě

 9. Být redakcí nebo webmasterem bych si dal dokupy tento otřesný web (sladit font, aby neskákal, jak semu za chce a tady to okýnko na koment – ta šedá je přímo nejčitelnější na světě (těžký sarkasmus) – nevim proc to nedáte černě.

 10. Dnešní hra mě moc zklamala a volání na 909 90 90 90 kde mě tam vykládá blbosti místo toho že sirky kde to bylo jasné a protahující nedivím se že to tak vypadá a krachuje.A spoustu lidí odradí hra posunutí 2 sirek je 89116

 11. Nejvíce proflákla inkasní společnost. To, že nějaká bába mele u vykládacích karet, že budu mít další dítě a že se na mou osobu přes obrazovku napojí, je jenom má blbost, že tomu věřím, zavolám a chci věřit. Ale když vidím tento podvod je mi z té televize do breku. xxxxxxxxxx

  Příspěvek byl upravený, z důvodu nevhodného vyjadřování. administrace H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno